23.01.2015 godz. 18.00 (pištek)
Dookoła Œwiata: Francja 

Wyborne wino, przepyszne sery, œwieże croissanty, szyk i elegancja, wieża Eiffla, katedra Notre Dame a przede wszystkim wszędzie unoszšca się miłoœć! To może być tylko Francja! Już 23 stycznia o godz. 18.00 zabierzemy Państwa w podróż do tego niezwykłego miejsca, w którym nie sposób się nie zakochać!

Dla lepszego poznania tego niezwykłego kraju, rozpoczniemy od prelekcji podróżnika  Krzysztofa Dworczyka „Francja w krainie wina i serów”. Prezentacja wzbogacona o zdjęcia przybliży nam kulturę, architekturę oraz odkryje przed nami tajemnice dotšd nieznane.

To jednak nie wszystko! Będzie możliwoœć wzięcia udziału w quizie, w którym nagrodami będš francuskie specjały! Do tego przygotujemy dla Państwa degustację przysmaków kuchni francuskiej, która słynie z wyrafinowanych smaków.

Atrakcjš wieczoru będzie koncert „Pod dachami Paryża” w wykonaniu Machowska/Kopietz/Małachowski TRIO. W repertuarze TRIA, koncertujšcego w składzie instrumentalnym typowym dla muzyki francuskiej, znajdš się popularne utwory z repertuaru Edith Piaf, melodyjne walce musette, utwory współczesnego mistrza akordeonu i akordiny, Richarda Galliano, kompozycje poety i pieœniarza, Jacques’a Brela, jak również autorskie opracowania kompozycji francuskich klasyków oraz muzyki filmowej.

http://kultura.lomianki.pl/data/2015/06/2419_plakat_Francja_www.jpg

W programie koncertu m.in.: E. Piaf - Sous le ciel de Paris; J. Brel - Bruxelles; R. Galliano – Tango pour Claude; E. Piaf - Hymne a l’amour; R. Galliano - A French touch; T. Murena - Indifference; Y. Tiersen - La Valse d’Amelie; R. Galliano - La Valse a’Margaux oraz tradycyjne walce musette.
Uzupełnieniem koncertu będzie ciekawa i rzeczowa narracja, a do tego ciekawostki i komentarze.

Przed nami wystšpiš:

Gabriela Machowska-Kopietz - pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętnoœci pianistyczne doskonaliła także podczas rocznych studiów w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky'ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietš Tarnawskš i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów skierowała swoje zainteresowania w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z "The Jacques Thibaut String Trio" i "The Talich String Quartet". Na stałe gra w zespole "Sentido del Tango". Ponadto współtworzy duet z klarnecistkš Annš Gut oraz współpracuje z barytonem Witoldem Żołšdkiewiczem, z którym wykonuje pieœni wybitnego ucznia F. Chopina - Karola Mikulego. W 2011 roku, z Witoldem Żołšdkiewiczem i Katarzynš Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowanš "Tradycje Chopinowskie we Lwowie", nad którš patronat objšł Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Piotr Kopietz - muzyk, aranżer, kompozytor. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujšcych na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie, a jedynym koncertujšcym na francuskiej akordinie. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Filharmoniš w Warszawie i z Teatrem  im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasycznš i rozrywkowš dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystš Ministra Kultury RP.

Jacek Małachowski - muzyk i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętnoœci doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Współpracuje m.in. z Filharmoniš Narodowš w Warszawie, a ponadto z kilkoma zespołami kameralnymi.

Zapraszamy wszystkich na ten wyjštkowy wieczór, podczas którego francuskich akcentów nie zabraknie, a koncert z piosenkami Edith Piaf na długo pozostanie w Państwa sercach!

Wstęp 10 zł[obrazek]


Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki