Walentynkowy koncert Hanny Banaszak
Sobota 14.02.2015 GODZ. 19.00
Sala Widowiskowa Domu Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12a.


bilety wyprzedane

Walentynki to dzień wyjštkowy. Sceneria tego dnia przepełniona jest wyznaniami miłosnymi, kwiatami, podarunkami i gestami miłoœci. My również chcemy stworzyć Państwu możliwoœć spędzenia tego dnia w szczególny sposób. 14 lutego zapraszamy wszystkich Państwa na niezwykły koncert artystki, która odznacza się oryginalnoœciš, podejmowaniem coraz to nowych wyzwań w swojej pracy, ale przede wszystkim pięknie œpiewa o miłoœci! Na scenie Domu Kultury o godz. 19.00 rozpocznie się koncert jedynej w swoim rodzaju artystki – Hanny Banaszak. Aby ten wieczór był jeszcze bardziej wyjštkowy na godz. 18.00 zapraszamy na poczęstunek, który będzie słodkim wstępem do koncertu.

Poczštki drogi artystycznej Hanny Banaszak przypadajš na lata 70. Obecnie współpracuje ona z czołówkš polskich twórców. Należš do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluœkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni.

Artystka wystšpiła w kilku filmach m.in. „Słona róża” i „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłoœć ci wszystko wybaczy”, zaœpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „ Siekierezada”.

Hanna Banaszak to kobieta o wielu zainteresowaniach. Wykonuje wiersze J.Brodskiego, W.Szymborskiej, J.Kaczmarskiego. Zmierzyła się wokalnie z muzykš Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina, Ellingtona. Wydała również tomik wierszy, poœwiecony nazwom polskich miasteczek.

"...ciekawi mnie człowiek i jego możliwoœci metamorfozy" 

Artystka koncertuje w Polsce, ale prezentowała się również w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc.

Istnieje kilkanaœcie recitali telewizyjnych, które zrealizowała Hanna Banaszak – m. in. „Wołanie Eurydyki ”, „Telefon zaufania”, „O czym marzy dziewczyna”, „Zanim będziesz u brzegu”. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka projektów płytowych w tym : „Nikt tylko Ty”, „ Złota kolekcja - W moim magicznym domu” i inne.

Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował jš medalem Gloria Artis. Jest posiadaczkš statuetek m. in.: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza, a także laureatkš kilku nagród festiwalowych.W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżowš nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon. W roku 2014 wręczono jej nominację do tytułu "Mistrz Mowy Polskiej". W tym samym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył jš Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Serdecznie Państwa zapraszamy na spędzenie walentynkowego wieczoru wraz  z nami. Niech w tym dniu nie zabraknie czułych gestów i życzliwoœci. A spędzenie wieczoru z Hannš Banaszak niech stanie się doskonałym uwieńczeniem Dnia Zakochanych, a może niezapomnianym prezentem dla ukochanej osoby?


Zapraszamy na słodki poczęstunek od godz. 18.00 (w cenie biletu).


bilety wyprzedane


[obrazek]


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki