Kalendariumrss

19 sierpnia

Koncert zespołu Droga na Ostrołękę. Scena na Wiejskiej. Wstęp wolny

23 sierpnia

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

24 sierpnia

Letnie Kino plenerowe: "The Babadook". Wstęp wolny

25 sierpnia

Potańcówka na Deskach. Dziekanów Polski, przy szkole

25 sierpnia

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

30 sierpnia

Wielki Finał Halo Lato. Scena plenerowa przy Centrum Kultury

27-31 sierpnia

Półkolonie z MatFrajdš. Całodzienne zajęcia edukacyjno-kulturalne w wakacje. II Turnus

31 sierpnia

Koncert na Pożegnanie Lata

8 wrzeœnia

Potańcówka na Deskach. Dšbrowa Leœna, plac zabaw

8 wrzeœnia

Spektakl dla dzieci: Skrzydlaty Odlot. Centrum Kultury w Łomiankach

9 wrzeœnia

Jarmark Ludowy. Plac przy Centrum Kultury. Wstęp wolny

9 wrzeœnia

Koncert: Smolasty. Scena na Wiejskiej. Wstęp wolny

14 wrzeœnia

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika: projekt dofinansowany z dotacji Gminy Łomianki. SP2 w Łomiankach

15 wrzeœnia

Koncert: Olga Szomańska. Centrum Kultury w Łomiankach

22 wrzeœnia

Spektakl teatralny: Zakochany Miœ. ICDS w Łomiankach

23 wrzeœnia

Zawsze na przedzie. Spektakl z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległoœci

29 wrzeœnia

Koncert zespołu Czerwony Tulipan. Centrum Kultury w Łomiankach

12 paŸdziernika

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika: projekt dofinansowany z dotacji Gminy Łomianki. Wstęp wolny

26 paŸdziernika

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika: projekt dofinansowany z dotacji Gminy Łomianki. SP2 w Łomiankach

9 listopada

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika;projekt dofinansowany z dotacji Gminy Łomianki. Wstęp wolny.


Koncert Orkiestry symfonicznej im. J. Straussa
„Nad pięknym, modrym Dunajem”
21.02.2015 godz. 19.00
Sala Widowiskowa Domu Kultury w Łomiankach ul. Wiejska 12a

21 lutego zapraszamy Państwa na wielkie widowisko.  Na scenie Domu Kultury będziemy mogli usłyszeć Orkiestrę im. Johanna Straussa! Takie okazje nie zdarzajš się często! Wybitni muzycy wykonujšcy różnorodnš muzykę zaprezentujš nam m. in.: klasykę, muzykę salonowš i filmowš. Na scenie zobaczymy 8 muzyków i 2 œpiewaków, którzy wykonajš koncert na najwyższym poziomie.

[obrazek]

Orkiestra im. Johanna Straussa, występujšca również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich Marka Czekały, powstała w 1995r. Pierwszy oficjalny koncert odbył się w bydgoskiej muszli koncertowej w parku im. W. Witosa w dniu 13 sierpnia 1995r. Poczštkowo był to zespół składajšcy się z 16 muzyków, których prowadzenia podjšł się Henryk Wierzchoń. Chcšc zmienić oblicze zespołu, założyciel orkiestry Marek Czekała postanowił osobiœcie dyrygować grajšc jednoczeœnie na skrzypcach, jak niegdyœ czynił to sam Johann Strauss. Po raz pierwszy uczynił to na koncercie 10 marca 1996 r. Od tego czasu widok grajšcego na skrzypcach i jednoczeœnie „tańczšcego” dyrygenta stał się swoistš wizytówkš zespołu.  

Orkiestra im. Johanna Straussa złożona jest z profesjonalnych muzyków grajšcych na co dzień w muzycznych instytucjach Bydgoszczy takich jak Filharmonia Pomorska, Capella Bydgostiensis czy Opera NOVA. Jest zespołem wszechstronnym wykonujšcym bardzo różnorodnš muzykę: od klasyki, przez muzykę salonowš i filmowš aż do rocka. Grywała koncerty zarówno w małych szkolnych salkach jak i na dużych filharmonicznych scenach.

[obrazek]

W zależnoœci od potrzeb, jej skład od kilku osób (zespół kameralny) rozrasta się do kilkudziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej. W cišgu kilkunastu lat istnienia Orkiestra Symfoników Bydgoskich koncertowała już kilkaset razy w kraju (m.in. w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Mielnie, Toruniu, Poznaniu, Grudzišdzu, Słubicach, Olsztynie, Pile, Kaliszu, Gubinie oraz Szczytnie) i za granicš (m.in. w Niemczech na targach EXPO 2000 w Hanowerze, na Litwie oraz w Szwecji w Goeteborgu i Norrkoping). Orkiestra nagrała również płytę "Lokomotywa", na której znaleŸć można kompozycje Piotra Salabera do wierszy Juliana Tuwima.

Koncerty Orkiestry sš bardzo entuzjastycznie przyjmowane przez publicznoœć.
"Dzięki muzykom Orkiestry człowiek rozumie co to jest art & science. Bo tak naprawdę wszyscy należymy do tego magicznego œwiata, tylko że w odmiennym wymiarze. Kontakt z tš pięknš muzykš dostarcza wrażeń, wzruszeń i przeżyć. I to jakich wrażeń, i jakich wzruszeń. To jest art. Tego nie daje science."

Prof. Bogusław Buszewski

W programie m.in:
Nad pięknym, modrym Dunajem – Johann Strauss (ojciec)
Aria o Wilii z operetki „Wesoła wdówka” – F. Lehar
Aria Barincaya z operetki „Baron cygański“ – J. Strauss
Schneewalzer – T. Koschat
Co się dzieje, oszaleję z operetki „Księżniczka czardasza” – E. Kalman
Tik tak – J. Strauss
Ja się boję sama spać (J. Petersburski, A. Włast)
Pieœń Adama z operetki „Ptasznik z Tyrolu” – C. Zeller
The Waltzing Cat – Leroy Andreson
Aria Pericoli z operetki „Pericola” - J.Offenbach
O sole mio – E. di Capua
Tango Jalousie – J. Gade
Ach jedŸ do Warażdin z operetki „Hrabina Mariza” – E. Kalman
Ohne Sorgen – J. Strauss
Przetańczyć całš noc z musicalu „My Fair Lady” – F.Loeve
Brunetki, blondynki – R. Stolz
Usta milczš z operetki „Wesoła wdówka“ – F. Lehar
Marsz Radetzky’ego – Johann Strauss (ojciec)


Wykonawcy:
Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy
Marta Ustyniak - sopran
Łukasz Ratajczak - tenor
Marek Czekała - skrzypce, kierownictwo muzyczne

­Marta Ustyniak  - urodziła się w Zduńskiej Woli, gdzie w 2004 z wyróżnieniem ukończyła PSM II st. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu w lutym 2009 r. oraz w ramach Operowego Forum Młodych na scenie kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy miała okazję zaprezentować partię Franzi. Obecne współpracuje z Operš Nova w Bydgoszczy. Kreuje m.in. partie  I nimfy w Rusałce A. Dworaka, Małgosi w operze E. Humperdinck’a Jaœ i Małgosia, Adiny w Napoju miłosnym G. Donizettiego, I damy w Czarodziejskim flecie W.A.Mozarta i Arseny w Baronie cygańskim J.Strauss’a. Brała udział w kursach wokalnych m.in. maestry Heleny Łazarskiej i maestry Anity Garancii, a także w konkursach. Zajęła III miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy Mazowsza oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej 2012.

Łukasz Ratajczak
- absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, obecnie student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wcielił się m.in. w rolę Blinda w operetce Zemsta nietoperza J. Straussa, porucznika Gustawa z Krainy uœmiechu F. Lehara czy Ferenca Kerekes Mezsetur – Kosztolanyi w Księżniczce czardasza Kalmana. Ważnym osišgnięciem artystycznym była postać Witka w musicalu ŁódŸ Story W. Korcza, zaprezentowanym  przez Akademię Muzycznš w Łodzi oraz realizacja Barona cygańskiego J. Straussa w koszalińskiej  Filharmonii, w którym wcielił się w postać Ottokara. Oprócz ról scenicznych Łukasz Ratajczak ma na swoim koncie również dzieła oratoryjne m.in.:  Gaude Maria Virgo -współczesnego kompozytora Marcina Kopczyńskiego czy Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Swoje muzyczne doœwiadczenia młody œpiewak miał zaszczyt zdobywać pod batutš takich dyrygentów jak: R. Silva, P. Sułkowski, M. Kocimski, A. Gref, J. Wołosiuk, A. Klocek i B. Mendlik.
Ważnym osišgnięciem, wieńczšcym naukę w łódzkiej akademii jest wyróżnienie oraz nagroda specjalna za wykonanie pieœni R.Straussa  „Zueignung”  na  III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie.

Marek Czekała
- dyrygent, kompozytor, aranżer, skrzypek. W 1995 roku założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, znanš również jako Orkiestrę Symfoników Bydgoskich. Nie tylko niš dyryguje, ale czasem także – tak jak niegdyœ czynił to sam Johann Strauss – prowadzi jš grajšc jednoczeœnie na skrzypcach. Jest autorem wielu znakomitych kompozycji, takich jak wodewil „Sanatoryjny Romans”, opracował muzycznie bajki Braci Grimm, a także napisał piosenkę œwištecznš wykonywanš przez Ewę Lewandowskš pt. „Idš Œwięta”. Jest dyrektorem artystycznym wielu przedsięwzięć, takich jak Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa czy Chojnickie Noce Operetkowe, a przez wiele lat przygotowywał aranże do piosenek wykonywanych na Ciechocińskich Impresjach Artystycznych.Bilety do nabycia w recepcji Domu Kultury w przedsprzedaży (60, 70 i 80 zł)
lub w dniu koncertu (70, 80 i 90 zł) oraz na  www.eBilet.pl i w salonach Empik.
Honorujemy karty 3+ i 4+ oraz zniżki dla seniorów.Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki