Kabaret Grupa Rafała Kmity - "Jeszcze nie pora nam spać"
Niedziela 22.03.2015 godz. 18.00

Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12a.

[obrazek]

Jeszcze niedawno na naszej scenie wystšpił Kabaret Jurki, wczeœniej Czesuaf, a teraz przyszedł czas na kabaret, który wyróżnia się dużš oryginalnoœciš. Andrzej Mleczko tak okreœlił jeden z ich występów: „Z dzikš radoœciš obejrzałem „Pop-show” kabaretu Rafała Kmity. Zapewnił mi on nie tylko strawę intelektualnš, i nie tylko był piekielnie œmieszny, ale nawišzywał również do kabaretu moich marzeń, czyli był na pograniczu teatru, rewii i tradycyjnego przedstawienia kabaretowego”. Serdecznie zapraszamy 22 marca na występ Grupy Rafała Kmity!

[obrazek]

Popularnoœć Grupa zdobyła w pierwszej połowie lat 90, kiedy to programami „Głusi jak pień”, „Trzy zdania o umieraniu” oraz „Pop-show”, trzy razy z rzędu zdobyła najwyższe wyróżnienia na Przeglšdzie Kabaretów Paka. Ponadto realizacja telewizyjna programu „Pop-show” reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Montreux w 1996. Po roku 1997 Grupa odeszła od widowisk o charakterze kabaretowym w stronę własnych niepozbawionych humoru przedstawień teatralnych.

[obrazek]

Scenarzystš, autorem wszystkich tekstów oraz reżyserem Grupy jest Rafał Kmita, natomiast kompozytorem i kierownikiem muzycznym – Bolesław Rawski.

W cišgu 20 lat działalnoœci Grupa zagrała ponad 2000 przedstawień, prezentujšc swoje spektakle nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, Szwecji, Austrii, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie przez przedstawienia Grupy przewinęło się blisko stu wykonawców (m.in. Anita Lipnicka, Sonia Bohosiewicz, Marta Bizoń, Tomasz Kot, Tadeusz Kwinta, Feliks Szajnert, Krzysztof Pluskota).

Jak podkreœlajš recenzenci spektakle Grupy to błyskotliwe, pełne przewrotnego humoru teksty, znakomita muzyka i wysokiej próby, żywiołowe aktorstwo. Z całš pewnoœciš na tle wszechogarniajšcej nas kabaretowej bylejakoœci Grupa Rafała Kmity to na polskich scenach prawdziwy unikat.

[obrazek]

Grupa przedstawi dla Państwa swój najnowszy repertuar: „Jeszcze nie pora nam spać”.

Na scenie wystšpiš: Katarzyna Chlebny / Agata Myœliwiec, Grzegorz Kliœ, Arkadiusz Lipnicki, Andrzej Róg / Dariusz Starczewski, Karol Wolski, Marcel Wiercichowski.

Recenzje repertuaru „Jeszcze nie pora nam spać” œwiadczš o wysokim poziomie jaki prezentuje Grupa Rafała Kmity.

(…) W kompletnie innej przestrzeni emocjonalnej rozgrywa się natomiast nowy spektakl Teatru Rozrywki. To klasyczny program kabaretowy, w którym dowcipom słownym i sytuacyjnym rozmachu dodaje muzyka, układy choreograficzne, gra œwiateł etc. Dobry pomysł dla wszystkich, którym marzy się zostawienie codziennych kłopotów w teatralnej szatni i spędzenie wieczoru na luzie(…). Dobry żart goni jeszcze lepszy, piosenki sš œwietne, a scenki rodzajowe aż się proszš, żeby je sobie przypominać w napadzie przedwiosennej chandry.

(Henryka Wach-Malicka, „Polska Dziennik Zachodni”)


Program Grupy Rafała Kmity wymaga od widza nieco więcej, niż programy innych kabaretów. Większoœć tekstów zawiera trafne spostrzeżenia na temat otaczajšcej nas rzeczywistoœci. Nie brakuje w nich tego, co w kabarecie najważniejsze – dobrych żartów. W Baranowie wywoływały one szczery œmiech czterystuosobowej widowni. Występ wypełniły przede wszystkim skecze i piosenki z najnowszego programu „Jeszcze nie pora nam spać”. Zobaczyliœmy brawurowe aktorstwo, œwietnie zarysowane postaci, dobrze dobranš muzykę oraz mnóstwo nieszablonowych pomysłów. Zakład pogrzebowy z urnami dopasowanymi do charakteru denata, trzech dziadków licytujšcych się na choroby, kapela podwórkowa walczšca o względy pań z widowni, „lot trzmiela”, jako metafora codziennego życia pracoholika — to tylko niektóre gagi, które bawiły do łez. Grupa Rafała Kmity udowodniła, że da się tworzyć kabaret ambitny i œmieszny zarazem.

(Jarosław Krawczyk „TarNowa Kultura”- marzec 2013)

Zapraszamy serdecznie na wieczór z Grupš Rafała Kmity. Zapewniamy dobry  humor, œwietnš zabawę i wspaniały kunszt aktorski. Każdy szczegół ich repertuaru, jak zawsze, będzie dopracowany perfekcyjnie. Muzyka, œwiatła, gra aktorów i ich emocje – to wszystko stworzy całoœć, która doskonale będzie współgrała, wywołujšc niezapomniane odczucia! Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia od 9.02 w recepcji Domu Kultury w przedsprzedaży (50, 60 i 70 zł)
lub w dniu koncertu (60, 70 i 80 zł) oraz na  www.eBilet.pl i w salonach Empik.
Honorujemy karty 3+ i 4+ oraz zniżki dla seniorów.

[obrazek]


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki