Kalendariumrss

14 czerwca-15 lipca

Strefa Kibica. Scena Plenerowa przy Centrum Kultury. Wstęp wolny

25 czerwca - 24 sierpnia

Halo Wakacje 2018. Oferta płatnych zajęć

2 lipca - 24 sierpnia

Halo Wakacje 2018. Oferta bezpłatnych zajęć

23 czerwca

Potańcówka na Deskach. Dšbrowa Leœna, plac zabaw

23 czerwca

Koncert Finałowy na Zakończenie Roku Artystycznego. Wstęp wolny

25-29 czerwca

Półkolonie z MatFrajdš. Całodzienne zajęcia edukacyjno-kulturalne w wakacje. I Turnus

30 czerwca

Potańcówka na Deskach. Dziekanów Polski, Bar na Skarpie

5 lipca

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

2-6 lipca

Półkolonie z MatFrajdš. Całodzienne zajęcia edukacyjno-kulturalne w wakacje. II Turnus

6 lipca

Letnie Kino Plenerowe. "Nietykalni". Wstęp wolny

7 lipca

Potańcówka na Deskach. Sadowa, przy szkole

8 lipca

Pchli Targ: Giełda Rzeczy (Nie)zbędnych. Wstęp wolny

12 lipca

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

13 lipca

Letnie Kino Plenerowe. "W starym, dobrym stylu". Wstęp wolny

14 lipca

Potańcówka na Deskach, ul. Chopina

19 lipca

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

20 lipca

Letnie Kino Plenerowe". "Dzikie Historie"

21 lipca

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

26 lipca

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

27 lipca

Letnie Kino Plenerowe. "Rekiny Wojny". Wstęp wolny

28 lipca

Potańcówka na Deskach. Dziekanów Leœny, przy szkole

28 lipca

Halo Lato. Animacje artystyczne w plenerze. Wstęp wolny

29 lipca

Jarmark Ogrodniczy "Zielono Zakręceni"


Old Spice Girls - babski kabaret Emilii Krakowskiej,
Barbary Wrzesińskiej i Lidii Stanisławskiej


7 czerwca2015, godz. 18.00
Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12a

Œmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie. Dużš porcję szczerego œmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS” czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będš się nudzić. W rolach głównych występujš: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska.
To program pełen zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji. Obfituje w œwietne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszšcego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego).
Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, nawišzuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenkš czasem gorzkš, częœciej dowcipnš, i gdzie zawsze można liczyć na dobrš puentę.

bilety w cenach: 35,45,60 do nabycia w recepcji CK oraz on-line
w dniu wydarzenia 45, 55, 70 zł

[obrazek]


Skład artystyczny "Old Spice girls"

EMILIA KRAKOWSKA
Pamiętna Jagna Paczeœ, żona Boryny z serialu „Chłopi”. Za tę rolę Emilia Krakowska otrzymała nagrody podczas Lubuskiego Lata Filmowego i Łódzkiej Wiosny Artystycznej, a także Nagrodę Przewodniczšcego Komitetu ds. Radia i Telewizji. Już w szkole œredniej grała w przedstawieniach teatralnych. Za pracę przy spektaklu „Maria” Malczewskiego usunięto jš z Liceum im. Dšbrówki w Poznaniu. W 1963 roku ukończyła studia w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Po studiach zwišzała się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie debiutowała w „Przedwioœniu” wg Stefana Żeromskiego, w reż. Adama Hanuszkiewicza. Często współpracowała z Hanuszkiewiczem-reżyserem. W 1968 roku przeniosła się do Teatru Narodowego, gdzie zagrała w „Nie-Boskiej komedii” Zygmunta Krasińskiego, w reż. Hanuszkiewicza (1969). W 1978 roku dołšczyła do zespołu warszawskiego Teatru Współczesnego. W 1985 roku przeniosła się do Teatru Rozmaitoœci, w którym pracowała do 1991 r. Ma na swoim koncie ponad trzydzieœci ról teatralnych. Grała również na scenie Teatru TV. W 1964 roku wystšpiła w epizodach w filmach „Nieznany” Witolda Lesiewicza i „Pingwin” Jerzego Stefana Stawińskiego. Była mieszkankš Oœwięcimia w dramacie „Wycieczka w nieznane” (1967) Jerzego Ziarnika. W latach 70. często współpracowała z Andrzejem Wajdš. Wcieliła się w młodš, hożš gosposię Malinę w „Brzezinie” (1970). Była Marysiš, siostrš Panny Młodej w „Weselu” (1972). Pojawiła się w „Ziemi obiecanej” (1974) oraz dramacie „Smuga cienia” (1976). Zagrała przyjaciółkę Ewy (Ewa Dałkowska), żony głównego bohatera w filmie „Bez znieczulenia” (1978). W 1972 roku wystšpiła w roli Jagny w serialu „Chłopach” Jana Rybkowskiego, wg powieœci Władysława Reymonta. Grała w komediach Andrzeja Kondratiuka („Jak to się robi” 1973) i Stanisława Barei („Brunet wieczorowš porš” 1976). Była robotnicš Mańkš w dramacie „Czerwone ciernie” (1976) Juliana Dziedziny. Wystšpiła w rolach drugoplanowych w wielu filmach obyczajowych. W latach 80. zagrała w około dziesięciu filmach, także telewizyjnych, w tym w „Niedzielnych igraszkach” (1983, premiera 1988) Roberta Glińskiego. Od lat 90. występuje głownie przed kamerami telewizyjnymi, pojawiajšc się w takich serialach, jak: „Na dobre i na złe”, w którym od 1999 roku odtwarza rolę Gabrieli Krukowskiej-Kality, oraz „Pierwsza miłoœć”. Zagrała również w filmach „Za co?” (1995) Jerzego Kawalerowicza, „E=mc2” (2002) Olafa Lubaszenki i „Ciało” (2003) Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. W 2008 roku aktorka pokazała się w komedii „Kup teraz” Piotra Matwiejczyka.W ostatnich latach goœcinnie pojawiła się na planach takich seriali jak „Galeria”, „Na krawędzi”, czy „Lekarze”. W latach 1986-1989 była członkiem Narodowej Rady Kultury. Działa w Zwišzku Artystów Scen Polskich. Cztery razy wychodziła za mšż. Ma dwie córki Weronikę i Lenę.

BARBARA WRZESIŃSKA
Występowała w Warszawie w teatrach: Współczesnym (1956-1973), Narodowym (1973-1976), Ateneum (1976-1993), Teatr Scena Prezentacje w Warszawie. Najbardziej znana z telewizyjnych kabaretów Olgi Lipińskiej. Laureatka m.in. Złotego Ekranu (1972), odznaczona medalem Per aspera ad astra przez Fundację Sceny na Piętrze (2001). Odtwórczyni ról dramatycznych m.in. Honey - Kto się boi Wirginii Woolf? E. Albeego, Gladys - Aloes A. Fugarda, Ala - Tango S. Mrożka), komediowych i charakterystycznych (m.in. Molly - Opera za trzy grosze B. Brechta, Spika hrabina Tremendosa - Oni S.I. Witkiewicza, Eleonora - Zamek w Szwecji F. Sagan). Znana ze wspaniałych występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej.

LIDIA STANISŁAWSKA

Polska piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973 na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. W 1974 wystšpiła na XII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego zdobyła wyróżnienie œpiewajšc na koncercie debiutantów Mikrofon dla wszystkich. Jesieniš 1974 rozpoczęła edukację w szkółce piosenkarskiej ZAKAR, prowadzonej w warszawskiej kawiarni Bristol. Jednoczeœnie podjęła studia na wydziale piosenkarskim Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. W kolejnych latach aktywnie współpracowała i występowała z kabaretem Pod Egidš. Podczas Koncertu Debiuty na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1976 wokalistka otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Czułoœć”. Utwór „Dzwon znad doliny” z muzykš Leszka Bogdanowicza dotarł do finału konkursu Grand Prix de Paris organizowanego w Paryżu dla utalentowanych debiutantów z całej Europy. Kolejny występ piosenkarki na Festiwalu w Opolu miał miejsce podczas jego XVI edycji w 1978, gdzie zdobyła II nagrodę za interpretacje utworu „Gram w kiepskiej sztuce”. W tym samym roku wystšpiła w konkursie Sopot Festival 1978, na którym dzięki piosence „Gwiazda nad Tobš” zajęła trzecie miejsce, tuż za takimi œwiatowymi sławami muzyki jak Václav Neckář czy Ałła Pugaczowa. Po sukcesie utworu „Gwiazda nad Tobš” Lidia Stanisławska wydała w 1979 swojš debiutanckš płytę o takim samym tytule. W międzyczasie wokalistka nagrała wokalizy do filmów Palace Hotel oraz Wesela nie będzie. Lata 80. i 90. to okres koncertów piosenkarki w całej Europie, dzięki którym stała się rozpoznawalna m.in. w Czechosłowacji, Bułgarii czy byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej. W 2001 piosenkarka wydała swojš drugš płytę zatytułowanš Inna twarz. Od 2007 występuje w spektaklu Kobiety w sytuacji krytycznej w Teatrze Polonia w Warszawie.
Autorka dwóch ksišżek z anegdotami polskiego œrodowiska artystycznego, zatytułowanych „Gwiazdy w anegdocie” (cz I i II). W 2012 artystka wydała ksišżkę autobiograficznš Jak nie zrobić kariery czyli potyczki z show-biznesem.


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki