Koncert: Krystyna Giżowska
13.06.2015 godz.18.00
Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12a

Droga artystyczna Krystyny Giżowskiej jako solistki zaczęła się zdobyciem II nagrody na festiwalu piosenki w Soczi w 1976 r. Rok 1977 przyniósł jej II nagrodę na Coupe d'Europe w Villach w Austrii a w 1978 r. zdobyła I nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na festiwalu przebojów w Rostocku. Kolejne lata również obfitowały w sukcesy: III nagroda i nagroda publicznoœci piosenki w DreŸnie (1979); Grand Prix na festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlscham w Szwecji (1981);  Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot'84 (1984).
Te sukcesy jak również intensywna działalnoœć koncertowa w kraju i zagranicš (w NRD, RFN, Francja, Czechosłowacja, USA, Kanada, Japonia, itd.) potwierdziły trafnoœć wyboru "własnej drogi". Krystyna Giżowska zaczęła nagrywać płyty, programy i piosenki we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych. Wydała wiele, cieszšcych się dużš popularnoœciš płyt. Do jej największych przebojów należš: "Złote obršczki"; "Nie było ciebie tyle lat"; "Przeżyłam z tobš tyle lat"; "W drodze do Fontainebleau"; "Blue box", "Koncert na œwiatło i cień"; "Samotnoœć czeka na peronie".

Zanim poszła własnš drogš estradowš jako amatorka œpiewała w zespole "Transportowiec" w Koszalinie oraz z wygrywała wiele konkursów piosenki polskiej, żołnierskiej itp.
Współpracowała z "Big Bandem" prowadzonym przez Ryszarda Poznakowskiego i Ryszarda Balickiego. Zwišzała się też przez jakiœ czas z zespołem "Flotylla" pracujšc tam pod kierunkiem znakomitych fachowców m.in. Danuty Baduszkowej i Jacka Korczakowskiego, od których uczyła się wszystkiego co wišże się ze scenš: dykcji, solfeżu, emisji głosu i ruchu scenicznego.


Bilety w przedsprzedaży 50, 60 i 70 zł do nabycia w recepcji CK oraz on-line
lub w dniu koncertu 60, 70 i 80 zł

[obrazek]


Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki