Koncert: Ania Rusowicz z zespołem
21.02.2016 (niedziela) godz. 18.00

Centrum Kultury w Łomiankach ul. Wiejska 12a

Lata 60-te i 70-te jak pokazuje historia nigdy nie wyjdš z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garœciami czerpać inspiracje, a dodajšc do tego nutę nowoczesnoœci tworzš się nowe trendy i style czyli muzyka vintage'owa w nowoczesnym wydaniu.
Zapraszamy Państwa w bigbitowo-psychodelicznš muzycznš podróż, w którš chętnie wybierali się hipisi . Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani Rusowicz oraz z nowego singla "Czy da się kochać".W 2011 roku Artystka pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poœwięconym pamięci swojej zmarłej przed 20 lat mamy, Ady Rusowicz i natychmiast zachwyciła opolskš publicznoœć. Pierwsza solowa płyta „Mój Big-Bit”, nad którš pracowała przez kilka miesięcy, składa się z dwunastu piosenek. Szeœć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60’ i 70’.  Pozostałe szeœć utworów to autorskie dzieło Ani. W ten sposób udowodniła, że posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju. Doskonale czuje ten styl, komponuje, pisze teksty piosenek, które zapadajš w pamięć po pierwszym odsłuchaniu.

„Ania to żywa skamielina, cała jest big-bitem” - mówiš koledzy z zespołu. Płyta jest stylistycznie  spójna z mojš osobowoœciš, o wszystkim zdecydowały geny – mówi Ania. Nawišzuje do lat 60’ i 70’ czyli okresu, w którym kreowała się muzyka stricte rozrywkowa. Zarówno w Polsce – big-bit to przecież nazwa wymyœlona przez menedżera Niebiesko-Czarnych, ponieważ okreœlenie „muzyka rockowa” nie odpowiadało ówczesnym władzom politycznym, jako zbyt silnie powišzane z kulturš zachodnia, jak i na œwiecie, gdzie w tym czasie królowali The Beatles. Płyta jest silnym nawišzaniem do bardzo naturalnego okresu w dziejach muzyki, czego dowodem sš vintage’owe brzmienia, brak elektroniki czy surowe wokale, a jednoczeœnie odpowiada na potrzeby współczesnych artystycznych poszukiwań w trendach na całym œwiecie, przejawiajšcych się w modzie, kulturze, kosmetyce czy wystrojach wnętrz i przede wszystkim muzyce. Powstaje wiele kapel korzystajšcych z brzmień z tamtego okresu np.: Tame Impala, Black Keys, The Jonestone Massacre, cała kultura modsów w Wielkiej Brytanii, a zespoły już dawno istniejšce, jak Foo Figters przyjmujš look a la lata 60-te. Co tu zresztš dużo mówić, sama Amy Winehouse promowała taki właœnie muzyczny trend.

Bilety do nabycia w cenie 50, 60 i 70 zł 
lub w dniu koncertu 
60, 70 i 80 zł 
oraz na  www.eBilet.pl i w salonach Empik.
Honorujemy karty 3+ i 4+ oraz zniżki dla seniorów.

[obrazek]


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki