[obrazek]

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Łomiankach 
organizowane  w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”
 objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
           Ÿródło: www.prezydent.pl 


Promocja ksišżki 
Leszek Andrzej Mroczkowski
"Ostatni list do matki"
27 lutego, godz. 17.00
sala widowiskowa Centrum Kultury
wstęp wolny

[obrazek]


W ramach obchodów NDPŻW, Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki po raz kolejny organizuje uroczystoœci poœwięcone Niezłomnym Bohaterom. Uprzejmie informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z okazji pištej rocznicy ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zdecydował o objęciu Patronatu Narodowego nad obchodami ku czci Żołnierzy Wyklętych w 2016 roku. Pragniemy przekazać, że obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Łomiankach zostały włšczone w program tegorocznych obchodów, objętych prezydenckim patronatem.
W tym roku organizujemy uroczystš promocję ksišżki "Ostatni list do Matki. Wspomnienia Żołnierza Wyklętego" ppłk. Leszka A. Mroczkowskiego, żołnierza WiN, długoletniego więŸnia komunistycznych kazamatów, w l. 80-tych działacza opozycji. Ksišżka ukazała się dzięki staraniom naszego Stowarzyszenia, jest bezpłatnie kolportowana na terenie Łomianek, powiatu i Warszawy min. wœród uczniów. Program obchodów przewiduje spotkanie z Autorem, okolicznoœciowy koncert, otwarcie wystawy poœwięconej Żołnierzom Niezłomnym, prelekcję historycznš, dystrybucję publikacji. Udział w spotkaniu zapowiedzieli parlamentarzyœci, samorzšdowcy, kombatanci i mieszkańcy.
Z ogromnš przyjemnoœciš zapraszamy na promocję niezwykłej ksišżki. "To wiersze piękne i poruszajšce do głębi, niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju œwiadectwo Żołnierza Wyklętego".


  [obrazek]
Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki