Noc Muzeów: wystawa prac Joanny Roszkowskiej
14 maja 2016
Wstęp wolny
Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12a

W tym roku po raz pierwszy nasza instytucja dołšczyła do ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów". Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które na co dzień nie majš czasu skorzystać z naszej oferty. Centrum Kultury w Łomiankach co prawda muzeum nie jest, ale… ponieważ w naszej gminie nie ma placówki muzealnej, to właœnie do Centrum Kultury trafiajš znaleziska archeologiczne z terenu Łomianek. Przechowujemy je z myœlš o przyszłoœci. Po trosze jesteœmy zatem również muzeum, także jeœli chodzi o prowadzonš przez nas działalnoœć wystawienniczš. W ostatnich latach goœciły u nas wystawy i odczyty historyczne poœwięcone Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, Żołnierzom Wyklętym, Henrykowi Sienkiewiczowi. Współtworzyliœmy wystawę prezentujšcš zwišzki œw. Jana Pawła II z Łomiankami i wystawę poœwięconš historii osiedla Buraków-Wrzosów.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja "Nocy Muzeów" spotka się z Państwa entuzjastycznym przyjęciem i będzie okazjš do wspaniałej zabawy i zapoznania się z naszym Centrum Kultury oraz wzięcia udziału w zajęciach pokazowych prowadzonych przez naszych instruktorów. Tej nocy odbędzie się także premiera filmu animowanego zrealizowanego w ramach warsztatów "Poklatkowo w Łomiankach" prowadzonych przez Magdę Bryll i Martę Stróżyckš. Jednš z głównych atrakcji tej nocy będzie znakomity monodram "NOVECENTO" w wykonaniu Mateusza Olszewskiego. Na miłoœników malarstwa i rzeŸby tego dnia będzie czekała wspaniała wystawa prac Joanny Roszkowskiej.

Joanna Roszkowska urodziła się w Warszawie w 1968 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest laureatkš międzynarodowego konkursu projektowego Global Design Awards w Nowym Jorku (gdzie otrzymała trzeciš nagrodę za projekty opakowań) oraz założycielkš agencji brandingowej Studio DN Design Group specjalizujšcej się w kreacji wizerunku marek.

[obrazek]

Pani Joanna z wykształcenia jest projektantem form przemysłowych a malarstwo i rzeŸbę uprawia z pasji. Cechš charakterystyczna dla jej prac artystycznych jest biomorfizm. Inspirujš jš podpatrzone w naturze miękkie formy organiczne o zaskakujšcych, abstrakcyjnych kształtach. Tworzone przez niš rzeŸby i obrazy sš odzwierciedleniem wyjštkowej wrażliwoœci na formę i kolor. Na wystawie 14 maja odbywajšcej się w ramach naszej "Nocy Muzeów" artystka zaprezentuje swoje biomorficzne obrazy i rzeŸby.

[obrazek]

[obrazek]


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki