Koncert Julii Vikman.
Ballady i Romanse: Okudżawa, Biczewska, German, Niemen, Wysocki
22 paŸdziernika 2016 godz. 19:00
Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12a


Serdecznie zapraszamy na koncert Julii Vikman. W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Anny German, Czesława Niemena, Władimira Wysockiego i inne znane Ballady i Romanse.

[obrazek]

Julia Vikman, ze strony babci pochodzi z Polski, a ze strony dziadka – ze Szwecji. Jeszcze przed rewolucjš, za czasów carskiej Rosji, jej dziadkowie zostali zesłani na Syberię, gdzie się spotkali i założyli rodzinę. Ojciec Julii – zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, znał Bułata Okudżawę osobiœcie, wyznaczał Bułatowi trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii. Sama Julia Vikman jest absolwentkš Akademii Muzycznej w klasie fortepianu.

Po przeprowadzeniu się do ojczyzny swojej babci, Julia rozpoczęła karierę solowš w Gdańsku i założyła swój zespół JVB. Koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylš Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budkš Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Jako goœć specjalny występuje na międzynarodowych festiwalach im. Bułata Okudżawy, m.in. w Polsce na festiwalu w Hajnówce (pod patronatem Olgi Okudżawy) oraz na VI  i VII Festiwalach Ballad Bułata Okudżawy w Garncarskiej Wiosce niedaleko Nidzicy.

W roku 2008 Julia Vikman wydała nagranš w Radiu Gdańsk płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012 pojawił się drugi album Julii – „Bielyje rozy” nagrany w Selekta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana pod gitarę klasycznš oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dŸwięk XVI-wiecznych skrzypiec. Ciekawostkš jest fakt, że popularny utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właœnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku w wykonaniu Julii.

Dużš popularnoœciš cieszę się płyta z utworami Bułata Okudżawy i repertuarem legendarnej Anny German, która po premierze 13 lipca 2013 pojawiła się sklepach i w sprzedaży cyfrowej na całym Œwiecie (iTunes, Amazon, Spotify) razem z cyfrowymi wydaniami albumów „Bielye Rozy” i „Podmoskiewskie Wieczory”.  

W sierpniu 2014 w EMPiK’ach pojawiła się pierwsza płyta z autorskim materiałem Julii Vikman „The Autumn Dreams”, album zawiera 6 utworów, którymi Julia prezentuje swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikatowy projekt, styl którego artystka sama okreœla jako „Fantasy”. Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoœ takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było.


Bilety do nabycia w recepcji CK w  cenie 36 zł
oraz na  www.eBilet.pl i w salonach Empik.
Honorujemy karty 3+ i 4+  oraz zniżki dla seniorów.

[obrazek]
zobacz aktualnš ofertę sprzedaży on-line


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki