Koncert: Nuty Góralskie Œw. Jana Pawła II
2 kwietnia 2017 r., ogodzinie 19.00
Centrum Kultury w Łomiankach
sala widowiskowa
wstęp wolny

[obrazek]

Miło nam zaprosić Państwa na koncert poœwięcony Œwiętemu Janowi Pawłowi II - Papieżowi, z okazji jego kanonizacji.
„Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu” - tak powiedział o górach  Papież  Jan Paweł  II,  podczas mszy  œwiętej w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r. Mówił o górach, które w cišgu dziesięcioleci Jego wędrówek stały się "Jego Górami".
Karol Wojtyła, jako uczeń, póŸniej ksišdz, biskup i kardynał, wędrował po Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Małym i Sšdeckim, Tatrach, Gorcach, Pieninach, Beskidzie Niskim, Bieszczadach i Sudetach.  Jako Papież bywał częstym goœciem w Alpach. Ale najbliższe sercu Papieża były polskie góry, po których wędrował jako turysta i narciarz. Rzadko sam, najczęœciej w grupce przyjaciół lub z młodzieżš. Od poczštku lat 50. i 60. w górach pojawiał się niemal każdego roku, latem  i zimš.  Jako Papież powracał  w polskie góry w 1979, 1983 i 1995, 1997, a w 2002 roku oglšdał je z pokładu œmigłowca.
To dla Papieża Jana Pawła II lud góralski wielokrotnie œpiewał ulubione melodie góralskie w Watykanie  i w Polsce,  a melodia „Syćka Se Wom Zycom” jest już chyba znana w całej naszej OjczyŸnie i chętnie wykonywana podczas różnych uroczystoœci.
Te melodie ku czci Błogosławionego Jana Pawła II przybliży Państwu Folk Kapela "Góralska Hora", co po góralsku oraz w Karpatach oznacza górę.
W repertuarze zespołu sš żywiołowe i skoczne melodie z  różnych stron Karpat, m.in. muzyka góralska z regionu Tatr, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Œlšskiego, Podhala oraz również utwory inspirowane muzykš słowackš, węgierskš, rumuńskš, bałkańskš i cygańskš.
W koncercie poœwięconym Błogosławionemu Janowi Pawłowi II - Papieżowi, Folk Kapela  „Góralska Hora”, zaprezentuje   melodie  z pielgrzymek Papieża Jana Pawła II do Polski, melodie wykonywane przez górali Papieżowi, melodie o Góralskiej GaŸdzinie - Matce Bożej.
Serdecznie zapraszamy na to wyjštkowe wydarzenie.

[obrazek]


Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki