Zajęcia  Naukowe

Kiedy?
wtorki
I gr., godz 17.15-18.00
II gr., godz. 18.15-19.00 

Kategoria wiekowa:
klasy I-VI 

Koszt:
Zajęcia bezpłatne

Zapisy w recepcji Centrum Kultury. Liczba miejsc ograniczona!

[obrazek]

Harmonogram spotkań:

23 maja
"Magnesy i magnetyzm" Czym jest pole magnetyczne, gdzie można znaleŸć bieguny oraz jak można sprawić, by coœ lewitowało? To tylko niektóre z pojęć poruszanych na zajęciach poœwięconych magnesom. A od nich już tylko mały kroczek do wynalezienia pršdu.
 
30 maja
"Wszystkie kolory tęczy" Tym razem dzieci ponownie zamieniš się w fizyków. Podczas najbardziej kolorowych zajęć roku będš badały właœciwoœci œwiatła oraz poznajš podstawy teorii barw. Dokładnej analizie zostanš poddane wszystkie kolory tęczy.
 
6 czerwca
"Pogoda" Meteorologia to bardzo poważna nauka, której zadaniem jest przede wszystkim ocena bieżšcego i przyszłego stanu pogody. Dzieci zamieniš się w małych meteorologów i wykonujšc samodzielnie wiele ciekawych eksperymentów oraz urzšdzeń badawczych, poznajš składniki pogody oraz spróbujš dokonać
prognozy.
 
13 czerwca
DŸwięk jest zagadnieniem bardzo naukowym, chociaż służy przede wszystkim artystom. Dlaczego wiec nie połšczyć nauki ze sztukš? Podczas tych zajęć dzieci zamieniš się w naukowych muzyków. Dowiedzš się czym jest dŸwięk, jak powstaje, jak go zmienić oraz jak wykorzystać zdobytš wiedzę do stworzenia muzycznego arcydzieła.
 
20 czerwca
To będš zajęcia w iœcie kolorowym stylu! Jak sprawić, że różnokolorowa kartka stanie się jednokolorowa? Szalone zajęcia naukowe pokażš jak zrobić własne konfetti i dlaczego właœciwie tak ono działa oraz w naukowy sposób pozwolš spędzić zakręcone dni.

27 czerwca
Wielka powtórka


[obrazek]

[obrazek]

Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki