FINTIKLUSZKI
Folkowe Okruszki

Teatr Małe Mi
18 czerwca 2017 godz. 17.00
Plac przed Centrum Kultury w Łomiankach ul. Wiejska 12a
wstęp wolny

[obrazek]

Z okazji kończšcego się roku szkolnego pragniemy zaprosić wszystkie dzieci na wspaniałe widowisko plenerowe, które odbędzie się na placu przed naszym Centrum Kultury (w razie niesprzyjajšcej pogody przeniesiemy się do œrodka).

FINTIKLUSZKI to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu DROBIAZGI.  To zabawne, błyskotliwe, wzruszajšce, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki
i przyœpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieœciami. Wskrzeszajš œwiat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzajš tajemnice powstania Skowronka.
Bogactwo uniwersalnej mšdroœci ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych, pieœni brawurowo zaaranżowanych przez wybitnš multiinstrumentalistkę Karolinę Cichš.

[obrazek]

Przedstawienie powstało na podstawie ludowych opowieœci z Puszczy Knyszyńskiej (zebranych w Raptularzu Supraskim przez Wojciecha Załęskiego) pieœni (zebranych przez Marcina Lićwinko a zaaranżowanych przez Karolinę Cichš) oraz w ramach projektów realizowanych przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

[obrazek]

Spektakl prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci we Wrocławiu, Festiwalu Muzyki Tradycyjnej "Na Rozstajnych Drogach", w projekcie "Wędrujšce Opowieœci", na NieKongresie Animatorów Kultury jako goœć w panelu Tradycja a Trendy, Międzynarodowym Festiwalu Wigraszek, Międzynarodowym Festiwalu WERTEP i wielu innych miejscach których zliczyć i wymienić nie sposób...


Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki