Sztuczki ze sztuką
Wakacyjne zajęcia dla dzieci
Centrum Kultury w Łomiankach
17-21 lipca 2017, w godz. 16.00-17.00[obrazek]


Marta Kochlewska i Zofia Gońda-Sobczak są absolwentkami Historii Sztuki i wieloletnimi edukatorkami Muzeum Narodowego w Warszawie.
Chcą przybliżać najmłodszym zagadnienia związane ze sztuką. Na ich zajęciach przedstawiają dzieciom tajemnice artystycznych pracowni, pory roku ukryte w dziełach sztuki i odkrywają co stanie się, gdy połączymy ze sobą barwy. Wprowadzają w świat niezwykłych malarzy, rzeźbiarzy i architektów.
Prowadzą zajęcia w szkołach, przedszkolach, kawiarniach i placówkach edukacyjnych.

Zajęcia odbędą się w Centrum Kultury w dniach 17-21 lipca
Koszt: 8 zł/pojedyncze wejście lub 30 zł/karnet tygodniowy 
Liczba miejsc ograniczona

______________________________
Program spotkań dla grupy młodszej:

Kot, pies, czapla, kuropatwa – czyli o zwierzętach w sztuce
Kto i dlaczego malował na obrazach zwierzęta? Czy stawiano im pomniki? Dowiemy się także, co oznacza pies na obrazie i dlaczego artyści bardzo lubili temat "Arka Noego".

Modne mody
Zajęcia pokazują jak zmieniał się ubiór przez ostatnie 1000 lat. Sprawdzimy,  co to są ciżemki i czy kobieta mogła chodzić w spodniach albo krótkich spódnicach. Dowiemy się, dlaczego postacie z obrazów nie wyglądają tak samo jak my   i spróbujemy zrobić własną kryzę.

Polska w obrazach
Podczas zajęć wybierzemy się w niesamowitą, pełną przygód i opowieści podróż po Polsce. Sprawdzimy jak wygląda nasz kraj w oczach artystów. Czy bez trudu rozpoznajemy te miejsca. Czy bardzo się zmieniły, porównamy je ze współczesnymi fotografiami. Na koniec zajęć wykonamy prace plastyczną.

Kolory roku – lato
Jak lato przedstawiano na obrazach dawnych mistrzów? Jakimi kolorami posługiwali się artyści przedstawiając tę porę roku i jakie sceny najchętniej ukazywali? Dowiemy się, co podczas wakacji robią artyści, a na koniec wykonamy wakacyjne prace plastyczne.

Pracownia malarza
Dowiemy się między innymi do czego służy sztaluga, jak namalować siebie i na ile sposobów można nałożyć farbę. Poznamy określenia szkic, blejtram i sztaluga, oraz dowiemy się ile trwało dawniej malowanie obrazu. Każdy z nas spróbuje swoich sił, jako malarz.


 [obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

 Do góry

Copyright (C) 2017 CK Lomianki