Warsztaty naukowe 
Wakacyjne zajęcia dla dzieci
Centrum Kultury w Łomiankach
7-11 sierpnia o godz. 16.15 - 17.15
Istnieje możliwość utworzenia grupy drugiej dla dzieci starszych 8+

[obrazek]


Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 5-7 lat do spędzenia nadchodzących wakacji z nami. Proponujemy popołudniowe warsztaty naukowe.
Koszt: 20 zł/zajęcia jednorazowe lub 80 zł/karnet tygodniowy
Opłatę należy uiścić najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto bądź w recepcji Centrum Kultury. 
Liczba miejsc ograniczona: 15

Program spotkań:

poniedziałek
Ach to powietrze! – Tematem przewodnim zajęć jest niewidoczne, ale niezbędne do życia powietrze. Wykonując wiele eksperymentów, dzieci dowiedzą się, że oprócz udziału w tym niezwykle ważnym procesie jakim jest oddychanie, powietrze ma kilka innych zadziwiających i unikalnych właściwości.

wtorek
Nie taki mokry lód – Podczas zajęć dzieci dowiedzą się w najciekawszy z możliwych sposobów, jakie są stany skupienia substancji oraz w jaki sposób można je zmieniać. Na koniec samodzielnie wykonają najprawdziwszą substancję, która jest trochę cieczą, a trochę ciałem stałym.

środa
Elektrostatyka – Czy można dotknąć urządzenia o napięciu 200 tyś. Volt i przeżyć? Czy można zapalić swoim własnym ciałem świetlówkę? Na te i wiele pytań odpowiemy podczas zajęć poświęconych elektryczności statycznej. Uczestnikom z wrażenia aż włosy staną dęba! I to dosłownie.

czwartek
Mroźne eksperymenty – Ciekły azot to substancja o temperaturze równej
prawie -200 °C . Eksperymenty, do których go wykorzystamy będą więc naprawdę mroźne, a ich efekty nieprawdopodobne! W kilka sekund sprawimy, że kwiatek stanie się kruchy jak wafelek oraz przyrządzimy pyszne lody!

piątek
Polimerowy świat – Te zajęcia będą poświęcone jednemu z najważniejszych wynalazków XX wieku – polimerom syntetycznym. Podczas zajęć dzieci zamienią się w prawdziwych chemików i przeprowadzą eksperymenty, których efektem będą zaskakujące polimerowe konstrukcje.


 [obrazek]

[obrazek]Do góry

Copyright (C) 2017 CK Lomianki