Krzyk Wolności
Koncert z okazji 73. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego
w wykonaniu zespołu aktorsko-wokalnego "Sonanto"


1 sierpnia o godzinie 19.30, na placu przy Centrum Kultury, licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać zarówno pełnych radości piosenek z warszawskich barykad, jak i bardziej refleksyjnych utworów, nawiązujących do dramatu stolicy i jej mieszkańców.

[obrazek]

W bogatym scenariuszu godzinnego koncertu pojawiły między innymi takie utwory jak: „Warszawskie dzieci”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Warszawo ma” czy „Pałacyk Michla”.

[obrazek]

W sposób szczególny nawiązano do twórczości dwóch poetów Powstania z batalionu "Parasol" - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Józefa "Ziutka" Szczepańskiego.

[obrazek]

Kilkukrotnie artystom udało się także zaprosić publiczność do wspólnego śpiewania.

[obrazek]

Pieśniom Powstania Warszawskiego towarzyszyła w trakcie koncertu narracja prowadzącego, który przypomniał słuchaczom zarówno losy wybranych żołnierzy – autorów najbardziej znanych powstańczych piosenek, jak i najważniejsze wydarzenia zrywu. 

[obrazek]

[obrazek]

Po finałowej piosence, zespół wokalno-aktorski "Sonanto" zwrócił się do publiczności z apelem o wsparcie akcji na rzecz potrzebujących Powstańców, którą obecnie prowadzi Światowy Związek Armii Krajowej we współpracy z pomysłodawcą - redaktorem Filipem Chajzerem wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego (Zbiórka dla Powstańców 2017). Szczegóły znajdą Państwo tutaj:

pomoc najbardziej potrzebującym Powstańcom


[obrazek]

Po koncercie odbyła sie projekcja filmu fabularnego w całości złożonego z materiałów archiwalnych, nagranych przez dwóch młodych reporterów w sierpniu 1944 roku.

Do góry

Copyright (C) 2017 CK Lomianki