Recital Jerzego Połomskiego
25. listopada 2017 r., o godz. 19.00
Centrum Kultury w Łomiankach
BILETY WYPRZEDANE!

[obrazek]

Już 25 listopada zapraszamy do Łomianek na wyjštkowy recital Jerzego Połomskiego.

W 2017 roku Jerzy Połomski œwiętuje Jubileusz 60-lecia pracy artystycznej! 
W znakomitej formie, wcišż z powodzeniem koncertuje.  Niezmiennie popularny i kochany przez publicznoœć. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesišt płyt i wyœpiewał piosenki, które zna cała Polska.
Podczas recitalu Jerzy Połomski przypomina swoje największe przeboje:  „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala œpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitnš białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Kodeks” i wiele innych. 
W repertuarze Artysty znajdujš się także interpretacje przedwojennych przebojów i kolędy. 
Jerzy Połomski urodził się 18 wrzeœnia 1933 roku w Radomiu. 
Ukończył Państwowš Wyższš Szkołę Teatralnš w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, œpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego. 
Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie zwišzany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok póŸniej zajšł II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza.
Szczyt popularnoœci Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesišca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”), wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Mojš młodoœć”).
Jerzy Połomski koncertował w kraju i za granicš, m.in. w Anglii, Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, w ZSRR, Jugosławii, RFN, NRD, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Francji i na Kubie oraz wielokrotnie w oœrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Dwukrotnie (w 1967 i 1969) uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie radia w Chicago. 
Jest laureatem nagrody jury oraz  Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (w 1969r.), III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii (w 1970r.), nagrody publicznoœci na KFPP Opole ’73 oraz  Złotego Mikrofonu Polsko - Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993.
W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nowš wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”, a w rok póŸniej nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nowš piosenkę  „Czas nas zmienia” z muzykš Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana (teledysk do utworu powstał w 2009 roku).  Piosenka została bardzo dobrze przyjęta przez szerszš publicznoœć.
W 2007 roku  był  jurorem na 44. Sopot Festival.
20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczoœci.

25 listopada Artysta przyjedzie do Łomianek. Serdecznie zapraszamy na ten wyjštkowy koncert!

Bilety w cenie 34 zł dostępne na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.

Zapraszamy!


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki