Kabaret Jurki 
18. listopada 2017 r. o godz. 17.00
Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe
ul. Staszica 2
Łomianki

[obrazek]


Już po raz kolejny wystšpi w Łomiankach kabaret Jurki z najnowszym programem "Œwięta polskie".

Œwięta majš to do siebie, że zawsze się kończš. Czasem kończš się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaœ głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy,a nawet żon. Czy warto œwiętować? Warto. Dlaczego? Bo możemy się czegoœ nauczyć: jak zrobić orła w œmietanie, o czym rozmawiać przy grobach i co robi Ninja w jasełkach. Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie. Zapraszamy do œwiętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki.

Kabaret Jurki prezentuje wysoki poziom żartów i umiejętnoœci aktorskich. Jest ich czworo, ale każde z nich jest zupełnie inne. W ten sposób powstaje mieszanka, która powoduje wybuch œmiechu u widowni nie do opanowania! Uwaga! Przed Państwem 18. listopada wystšpi KABRET JURKI! Dowcipni, inteligentni, zawsze odpowiednio ubrani, swoimi żartami rozbawiš wszystkich!

Kabaret Jurki tworzš: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Przemek Sasza Żejmo, znany Wojtek Kamiński oraz Marek Litwin.

Bilety w cenie 55 zł dostępne zł na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.

Zapraszamy!


[obrazek]


Kabaret Jurki powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składajš się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalajš sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Tworzš również piosenkę kabaretowš.

[obrazek]

Poczštkowo Jurki prezentowały kabaret form sierocych. Nurt sierocy charakteryzował się specyficznym wyglšdem, egzaltowanš mowš i "przepraszajšcym" zachowaniem – kłaniali się w œrodku skeczu po każdej silniejszej reakcji publicznoœci, emocje wyrażali poprzez sztucznš deklamację, a stroje dobierali sobie o dwa numery za małe. W ten właœnie sposób zaprezentowali się na PACE w 1996 roku. Zdobyli za ten występ I Nagrodę. Ich kolejne programy majš już innš formę.

[obrazek]

Nazwa Jurki pochodzi od jednego z pierwszych członków i lidera kabaretu – Jurka. Pierwsze kroki Jurki stawiały pod czujnym okiem Władysława Sikory.

Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki