Scena Zaułek:
Koncert Piosenki Literackiej:
Joanna Mioduchowska
 16. marca 2018 r.,  godz. 19.00
Centrum Kultury w Łomiankach 

[obrazek]

Centrum Kultury w Łomiankach zaprasza na kolejny - bardzo kulturalny wieczór ze SCENĽ ZAUŁEK.  
16. marca goœciem gospodarza sceny -  Wojtka Gęsickiego i naszym zarazem będzie Joanna Mioduchowska.

Joanna Mioduchowska - autorka piosenek - słów i muzyki, pieœniarka. Gra na gitarze i harmonijkach ustnych. Głos szkoliła pod okiem prof. Czesławy Skrybant-Ciechomskiej. W recitalach wykonuje zarówno piosenki autorskie jak i utwory z tekstami poetów - klasyków (Julian Tuwim, Adam Asnyk, Jarosław Iwaszkiewicz, Bolesław Leœmian, Konstanty Ildefons Gałczyński) oraz współczesnych (m.in.: Andrzej Kubiak, Tadeusz Krzysztof Knyziak). Należy do warszawskiej grupy literackiej „Terra Poetica”. Teksty Joanny Mioduchowskiej były wykorzystane m.in. przez zespół Elektryczne Gitary: Piosenka „Ja mam szczęœcie” - w filmie i na płycie „Kilerów dwóch” oraz „Wnoszš-wynoszš” na płycie „Słodka Maska”.
W listopadzie 2015 roku nakładem Wydawnictwa „Ballada” została wydana debiutancka płyta Joanny Mioduchowskiej pt „Bujam w obłokach” z jej autorskimi utworami, doceniona przez miłoœników nurtu Piosenki Literackiej, jak i muzyki Country.

Mirosław Kozak – gitarzysta akustyczny, współzałożyciel nie istniejšcego już, legendarnego w kręgu muzyki folkowej zespołu Open Folk, wykonujšcego szeroko pojętš muzykę celtyckš. Z zespołem tym koncertował w kraju i zagranicš. Współpracuje także z wykonawcami piosenki autorskiej. Jego zainteresowanie technikš fingerstyle zaowocowało wspólnym występem z jednym z najwybitniejszych obecnie gitarzystów na œwiecie – Tommy Emmanuelem.

Wojciech Zalewski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer. Jako instrumentalista, współpracował z formacjami z zakresu muzyki poważnej (zespół muzyki dawnej Canor Anticus, Ars Nova, Orkiestra Symfoniczna Fundacji Sinfonia Artis, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Symfoniczna Festiwalu Warszawska Jesień etc.), z formacjami muzyki jazzowej (m.in. Krzysztof Sadowski, NOVI Singers, Andrzej Kurylewicz i Wanda Warska, Henryk Majewski - Old Timers, Wojciech Gogolewski, Mark Shepherd) 
i rozrywkowej (Krystyna Prońko, Grupa Vox). Bierze udział w spektaklach muzycznych w kilku warszawskich teatrach - Ateneum, Rampa, Syrena, Komedia, Teatr na Woli.

Zapraszamy serdecznie!
Bilety w cenie 10 zł dostępne na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.
Honorujemy Kartę 3+4+ raz Kartę Seniora.
Zapraszamy!Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki