Akademia Odkrywcy im. Tony Halika
"Œpiewajšce małpki, leniwce - przedszkolaki i niezwykłe niedŸwiadki"

[obrazek]

15 kwietnia zaprosiliœmy dzieci, a także ich rodziców  na kolejne spotkanie w ramach cyklu - Akademia Odkrywcy im. Tony Halika.

[obrazek]

Naszym goœciem była podróżniczka - Małgorzata Zdziechowska, nazywana polskš Dr Dolittle.

[obrazek]

Pani Gosia jest wolontariuszkš, która podróżuje po całym œwiecie, a jej misjš jest opieka nad dzikimi zwierzętami, które z przeróżnych względów (także z winy człowieka) dostały się do oœrodków dla sierot. Przejechała pół œwiata, a opiekowała się siedemdziesięcioma pięcioma gatunkami zwierzšt. Jak sama powiedziała - taka praca, choć wydaje się bardzo lekka i przyjemna - wymaga od wolontariusza dużego zaangażowania oraz siły fizycznej i psychicznej.

[obrazek]

To była niepowtarzalna podróż po niezwykłym œwiecie zwierzšt. Przy użyciu wszystkich zmysłów odkrywaliœmy fascynujšce informacje i ciekawostki na temat różnych gatunków dzikich zwierzšt. 

[obrazek]

Na spotkaniu poznaliœmy małpki - gibońce, które tworzš niezwykle piosenki, odwiedziliœmy też przedszkole dla fascynujšcych ssaków, jakimi sš leniwce. Dowiedzieliœmy się również, jak podać choremu niedŸwiadkowi himalajskiemu tabletkę. 

[obrazek]

Zajęcia były urozmaicone wieloma zadaniami, zabawami i zagadkami.
Na koniec spotkania można było nabyć najnowszš ksišżkę prowadzšcej pt.:"Zwierzaki podróżniczki Gosi" i otrzymać pamištkowy autograf.
Dziękujemy za spędzenie z nami tego niedzielnego popołudnia.

Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki