Benefis Ewy Stanisławskiej 
oraz zespołu Evitki
26. maja 2018 r. o godz. 11.00
wstęp wolny

[obrazek]

26 maja o godz. 11.00  Łomiankowski zespół Seniorów "Evitki" obchodzi na scenie Centrum Kultury w Łomiankach 5-lecie działanoœci wraz 30-leciem pracy na rzecz Gminy Łomianki jej choreografa Pani Ewy Czartoryskiej- Stanisławskiej .

Zespół taneczny Evitki jest zespołem Seniorów z Łomianek i został założony w 2013 roku,  a pod obecna nazwš istnieje od 2015 roku. Obchodzi w tym roku 5-lecie swojej działalnoœci artystycznej wraz z 30-leciem pracy Pani Ewy Czartoryskiej- Stanisławskiej.

Od poczštku istnienia zespół pracuje pod kierownictwem Pani Ewy w Centrum Kultury w Łomiankach i jest finansowany przez Gminę Łomianki. Opracowuje różnorodne chorografie: tańce latynoamerykański (salsa, bachata, cha-cha, samba), tańce greckie, polonez, taniec do muzyki "Zabawa na budach" Jaremy Stępowskiego pt. Stara Warszawa, taniec cygański, w opracowaniu walc wiedeński slowfox i taniec flamenco.  
Zespół brał udział w 2017 roku w XXXVII Przeglšdzie Amatorskich Zespołów Artystycznych organizowanym przez Wolskie Centrum Kultury w Warszawie i zajšł 1-sze miejsce w choreografii "Taniec grecki", a następnie wystšpił na prestiżowym pokazie laureatów w parku Sowińskiego w Warszawie. W tym roku zespół ponownie weŸmie udział w przeglšdzie już 22 maja z tańcem "Zabawa na budach". "Evitki" zostały też zaproszone na Międzynarodowy Festiwal poloneza, organizowany co roku na w Warszawie.

Zespół Reprezentuje gminę Łomianki w licznych wydarzeniach kulturalnych np. powiatowej imprezie pt. "Senioriada" w Julinku organizowanym przez Powiat Warszawski Zachodni dla seniorów z różnych oœrodków kulturalnych oraz na innych imprezach kulturalnych w Warszawie i Łomiankach.

Wieloletnia działalnoœć Pani Ewy w pracy z dziećmi, młodzieżš i dorosłymi zaowocowała w pracy z seniorami.
Wiek trenujšcych nie jest barierš, a ich witalnoœć eksploduje w tańcu osišgajšc cel: powrót do zdrowia i młodoœci.

Efektem tego będzie spotkanie 26 maja, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomianek.
W programie pokazy  taneczne zespołu Evitki oraz zaproszonych goœci.

Zapraszamy także  wszystkich chętnych mieszkańców Łomianek na bezpłatne zajęcia taneczne dla seniorów w poniedziałki i œrody od godz. 9.30-11.30. Każdy senior może dołšczyć i z przyjemnoœciš powitamy Was w naszym zespole.


[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki