Kalendariumrss

11 marca - 20 kwietnia 2019 r.

Wystawa malarstwa pracowni plastycznej UTW "MAGIA KOLORU"

26 kwietnia 2019 r. godz. 19:00

SCENA ZAUŁEK Danuta Błażejczyk i Jacek Gutry

28 kwietnia 2019 r. godz. 15:00

INDIE - Akademia Odkrywcy im. Tony Halika

5 maja 2019 r. godz. 20:00

Janek Traczyk. Koncert SCENA PLENEROWA

12 maja 2019 r. godz. 14:00

Morskie opowieœci. Teatrzyk dla dzieci. SCENA PLENEROWA

18 maja 2019 r. godz. 19:00

NOC MUZEÓW w Łomiankach. Wystawa prac Andrzeja Mleczki

19 maja 2019 r. godz. 20:00

Koncert zespołu Exaited. SCENA PLENEROWA CK

26 maja 2019 r. godz. 20:00

Laura Jazz Band. Koncert SCENA PLENEROWA

27 maja 2019 r. godz. 20:00

Spektakl komediowy JOJO

19 paŸdziernika 2019 r. godz. 17:00

Kabaret Pod Wyrwigroszem z Programem "Tra Ta Ta "


WARSZTATY STOLARSKIE
NOWOŒĆ!
Start zajęć 15 marca 2019 r.
Centrum Kultury w Łomiankach
Zapisy wystartowały! ZAPRASZAMY.
Zajęcia odpłatne.

[obrazek]

Stolarstwo godz. 15:00 grupa młodsza (klasy I-III) cena 160 zł za miesišc
STOLARSTWO to doskonała okazja nie tylko do rozwijania swoich umiejętnoœci manualnych ale też abstrakcyjnego myœlenia i zmysłu technicznego. Podczas zajęć dzieci nauczš się podstaw pracy z drewnem i posługiwania się narzędziami stolarskimi - piłami, pilnikami, œciskami, młotkami czy dłutami. Będziemy trasować, cišć, szlifować, wkręcać, wbijać, kleić lakierować i malować. Wspólnie poznamy najważniejsze sposoby obróbki i łšczenia drewna. Inspirować się będziemy przede wszystkim tradycyjnymi zabawkami drewnianymi z Polski ale też z innych zakštków œwiata - dalekiej Azji czy Ameryki Południowej. Efektem naszych spotkań będš własnoręcznie wykonane zabawki, gry, modele samochodów czy samolotów.

Stolarstwo godz. 16:45 - grupa starsza (od IV klasy) cena 160 zł za miesišc
Stolarstwo to piękne rzemiosło uczšce dokładnoœci i cierpliwoœci, rozwijajšce zdolnoœć abstrakcyjnego myœlenia i zmysł techniczny. Nasze warsztaty będš œwietnš okazjš do rozpoczęcia swojej przygody z klasycznym stolarstwem i poznania podstawowych technik i narzędzi stolarskich. Nauczymy się nie tylko odróżniać grzbietnicę od płatnicy, ale też używać elektronarzędzi najczęœciej stosowanych we współczesnych warsztatach stolarskich. Trasowanie przestanie być dla nas jakimœ tajemniczym słowem i poznamy tajniki pracy z naturalnym drewnem. Będziemy się uczyć projektowania i planowania poszczególnych etapów pracy stolarza a w efekcie powstanš bardziej użytkowe projekty stolarskie jak na przykład półka, stojak czy zegar œcienny.

Instruktor ADAM KACZMAREK
Z wykształcenia antropolog kultury, pedagog z powołania. Absolwent kursów rękodzieła artystycznego „Zabawka drewniana” oraz „Mebel tradycyjny” prowadzonego przez Stowarzyszenie „Akademia Łucznica”.
W pracy pedagogicznej inspiruje się głównie metodami experiential learning i outdoor education. Uczy stolarstwa, majsterkowania i tradycyjnych gier plenerowych z różnych zakštków œwiata. Prowadzi też warsztaty ekologiczne, upcyklingowe i w duchu DIY a także międzykulturowe i integracyjne. Jako edukator i trener współpracuje z Muzeum POLIN, Stowarzyszeniem Oœrodek Działań Ekologicznych „ródła” natomiast w DK Kadr od roku prowadzi zajęcia ze stolarstwa i majsterkowania.

ZAPRASZAMY WAS SERDECZNIE!Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki