[obrazek]

Głównym zadaniem Centrum Kultury jest, aby wszyscy odwiedzający go czuli przyjazną atmosferę, a zarazem abyśmy wspólnie mogli rozwijać nasze umiejętności i zainteresowania. Każde wydarzenie kulturalne wzbogaca naszą świadomość życia. Zależy nam abyśmy wszyscy czerpali jak najwięcej. W związku z tym liczymy na Państwa opinie. Zarówno te pozytywne jak i negatywne. Chcemy poszerzać i udoskonalać naszą ofertę, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszą nas sygnały, które do nas docierają, że z dnia na dzień stajemy się instytucją bliższą oczekiwaniom naszych odbiorców.


Zachęcamy do wysyłania swoich przemyśleń na temat naszych działań na adres e-mail: centrum@kultura.lomianki.pl. Dzięki Państwa opiniom i sugestiom będziemy mogli jeszcze skuteczniej wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

Poniżej kilka opinii, które otrzymaliśmy od Państwa:


Opinia o współpracy z Centrum Kultury przy realizacji projektu inspirowanego przygodami "Dzieci z Bullerbyn"

"To niezwykle miłe i komfortowe uczucie kiedy można dziękować mając poczucie autentycznej wdzięczności i podziwu. W takiej właśnie sytuacji my,  jako autorki mini musicalu Dzieci z Bullerbyn w Łomiankach znajdujemy się dzisiaj, tuż po premierze spektaklu, który 30 stycznia odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury.
Nasz autorski projekt sfinansowany ze środków Gminy Łomianki, realizowany przez fundację Kids Story i przy wsparciu  Centrum Kultury  zakładał, że wezmą w nim udział wszyscy, którzy  zgłoszą się na przesłuchania. Nie było naszym celem promowanie kolejnych, małych gwiazdek, mamy doświadczenie jak bardzo jest to dla nich szkodliwe i bezsensowne, chciałyśmy rozśpiewać i pokazać kawałek teatru tym dzieciom, które mają do tego zapał bez względu na predyspozycje. 

[obrazek]

Ponieważ zgłosiły się dzieci w bardzo różnym wieku ( najmłodsze 4, najstarsze 13 lat) ze znaczną przewagą dziewczynek, nasz wstępny scenariusz przeszedł całkowitą transformację i z opowieści o sześciorgu urwisach stał się połączonym przez narratora cyklem piosenek, których motywem spajającym była zima w Bullerbyn. 

[obrazek]

Podczas prób okazało się, że nasz pomysł o braku wstępnej selekcji, chociaż z pozoru ryzykowny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci dosłownie rozkwitały w oczach! Te, które na początku były najbardziej nieśmiałe, otwierały się, a małe rozrabiaki pod wpływem starszych i powagi pracy na scenie stawały się coraz bardziej zdyscyplinowane. I wszyscy zaczęli śpiewać! Stworzyła się bardzo fajna grupa w której znaczne różnice wieku stały się atutem, a nie przeszkodą w pracy.
Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie atmosfera akceptacji ze strony Centrum Kultury. Powracam w tym miejscu do myśli, którą wyraziłam w pierwszym zdaniu. Mamy szczęście, że nasze podziękowania wobec Państwa mogą być wyrazem naszych prawdziwych uczuć a nie jak to czasem bywa jedynie formalnym obowiązkiem. Przede wszystkim dzieci dostały możliwość występu i prób(!) na prawdziwej, dużej scenie. Jak wielkim było to dla nich przeżyciem, można było zauważyć podczas spektaklu kiedy emocje dosłownie malowały się na ich buziach.Wszystkie nasze prośby i sugestie dotyczące terminów zajęć, w błyskawicznym tempie konsultowała z nami absolutnie nieoceniona pani Marta Lal- Babiarz, której profesjonalizm i wrażliwość artystyczna jest naprawdę wyjątkowa.

[obrazek]

W każdą sobotę spotykałyśmy w Centrum Kultury Panią Teresę, która pomagała nam pod względem organizacyjnym i zawsze obdarzała miłym uśmiechem. Panowie techniczni obecni podczas przedstawienia byli po prostu fantastyczni! Zrozumieliśmy się niemalże bez słów, oświetlenie i nagłośnienie tak ważne przecież elementy spektaklu zagrały idealnie.
Jeszcze raz z prawdziwą radością dziękujemy wszystkim Państwu za komfort pracy!
Dziękujemy również Rodzicom za zaangażowanie i wiele miłych słów, które są dla nas największą nagrodą.
Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym wspaniałym bullerbińsko-łomiańskim dzieciakom. Byliście wspaniali, miejmy nadzieję, że to nie koniec naszej wspólnej przygody, bo tak jak śpiewaliście w jednej z naszych piosenek" świat to książka z obrazkami, co dzień ją piszemy sami".
Pozdrawiamy wszystkich"!
Dorota Budejko, Barbara Wąsiewicz, Magda Budejko


Opinia o Feriadzie Artystycznej 2016

"Szanowni Państwo,
Chciałabym podziękować za umożliwienie uczestniczenia w zajęciach Feriady Artystycznej 2016 w Centrum Kultury w Łomiankach dnia 12.02.2016r. Grupa 16 uczniów w wieku od 1 do 3 klasy z Zespołu Szkół w Dziekanowie Leśnym brała udział w zajęciach ,, Szaleństwa Alvina i Wiewiórek", prowadzonych przez Wodzireja Karola. Zabawy ruchowe i taneczne zaproponowane przez prowadzącego były oparte na filmie znanym dzieciom. Zabawy te okazały się interesujące i angażujące wszystkie dzieci. Wodzirej używał przedmiotów, które bardzo podobały się uczestnikom tych zajęć". 
Marzenna  Wasiluk
opiekunka grupyAgata Mościcka: "Informator Stolicy", listopad 2015 

"Pasja, rozwój, energia – te trzy słowa określają Centrum Kultury w Łomiankach, chyba jedyne takie miejsce w Warszawie z tak interesującą ofertą dla mieszkańców. Pasję widać w każdej sferze działalności Centrum Kultury w Łomiankach. Oferta różnorodnych zajęć obejmuje blisko 40 pozycji. To ogromna liczba, gwarantująca każdej osobie znalezienie czegoś ciekawego, począwszy od nauki języków obcych, przez warsztaty fotograficzne, Jogę, Pilates, renowację mebli, szkoły tańca, chór, zajęcia dla maluchów, garncarstwo, witraże, warsztaty teatralne, a skończywszy na pracowni muzycznej i warsztatach komputerowych. Miejsce wciąż się rozwija – modernizuje i rozbudowuje. Nowe pomieszczenia przyciągają gości atrakcyjną ofertą."

"Na jesienne smutki" -  Centrum Kultury z bogatą ofertą w listopadzie:
"Początek listopada przyniesie ze sobą przygotowania taneczne do Sylwestra 2015/2016, pierwsze spotkanie Klubu Literackiego, wernisaż rzeźby i rękodzieła Kazimierza Peczyńskiego. Na 7 listopada zaplanowano dwie wspaniałe propozycje: spektakl teatru tańca "Spójrz na mnie" i "Filharmonia dla dzieci - Nutki z każdej struny". Akademia Seniora zaprasza na spotkanie integracyjne 9 listopada. Ciekawi wiedzy na temat Słowacji powinni obejrzeć projekt „Dookoła Świata”, realizowany wspólnie z ambasadami. Dzień później fascynujący pokaz taneczny „Podróż z tańcem przez kraje Unii Europejskiej”. Tego samego dnia w ramach Opowieści Babci i Dziadka spektakl Mądra dziewczyna i Baba Dziwo. Energii w Centrum Kultury z pewnością dostarcza Scena Teatralna, miejsce wyjątkowych wrażeń i emocji. Mieszkańcy Łomianek 15 listopada będą mogli obejrzeć premierę spektaklu Dzieło Sztuki Teatru Akt-em, występującego na deskach Sceny Teatralnej Centrum Kultury. Spektakl w reżyserii Żanny Gierasimowej oparty jest na krótkich opowiadaniach Czechowa, piętnujących wszechogarniające społeczeństwo bierność i nijakość. Scena Teatralna 28 listopada zaprasza dzieci na spektakl "Brzydkie Kaczątko" według baśni H.Ch. Andersena. 
(...)
Drzwi do Centrum Kultury w Łomiankach są zawsze otwarte dla wszystkich kreatywnych ludzi, pełnych pasji i spragnionych wyjątkowych doznań kulturalnych.
 
Agata Mościcka
 www.informator-stolicy.pl
Bielany/Żoliborz/Łomianki/listopad 2015r./str. 7


„Artystyczne wakacje 2014”

„Moje dzieci bardzo chętnie przychodzą na zajęcia do Domu Kultury. Pasja do tańca i ruchu zaczęła  się właśnie tu, od zajęć hip hopu. Już wtedy Hania i Antoś chcieli uczestniczyć w kolejnych spotkaniach. W sezonie dzieci przychodzą na zajęcia hip hopu, a Hania dodatkowo chodzi na balet, więc korzystamy z możliwości, które daje nam nasz Dom Kultury. Teraz w wakacje przychodzimy na różne warsztaty, bo to jest zawsze aktywnie spędzony czas. Dzieci lubią sport, więc nie trzeba ich długo namawiać”
  Mama Hani i Antka.
 

„Dowiedziałam się o tych zajęciach ze strony internetowej. Wcześniej moja córka przychodziła na inne zajęcia sezonowe. Teraz spodziewam się drugiego dziecka, w związku z tym nigdzie nie wyjechaliśmy na wakacje, więc przychodzenie tutaj było dużą atrakcją dla mojej córki Basi. Na wszystkie zajęcia przychodzi chętnie, ale chyba plastyczne są jej ulubionymi. Za rok idzie do przedszkola, wiec czas który tutaj spędza dodatkowo uczy ją współpracy z innymi dziećmi. Już teraz zapisałam córkę na balet i na naukę gry na bębnach”

Pani Katarzyna mama jednej z uczestniczek„Potańcówki na deskach 2014”

„Idealny pomysł na spędzenie czasu, szczególnie na wakacje. Młodzież doskonale się bawi, starsi mogą przy muzyce coś zjeść, napić się. Jak do tej pory wszystkie imprezy są bardzo udane. Oby więcej takich inicjatyw”

Pani Bożena jedna z uczestniczek zabawy
 w Dziekanowie Leśnym


„Już dawno nie bawiłam się tak wspaniale. Dowiedziałam się ze strony internetowej, że będzie taka zabawa, więc pomyślałam, że przyjdziemy z mężem i zobaczymy jak to wygląda. Jest cudownie. Tyle osób w jednym miejscu, tak dobrze się bawi. Muzyka zarówno dla młodych jak i starszych. Wielkie podziękowania dla organizatorów za takie wydarzenie.”

Pani Jadwiga uczestniczka zabawy tanecznej
w Dziekanowie PolskimOpinie na temat "Wakacji 2013 z Domem Kultury"

Od początku wakacji moje dzieci uczestniczą w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez Dom Kultury. Warsztaty plastyczne po letnim kinie cieszą się ich szczególnym zainteresowaniem. Po powrocie z "balonowych stworków" musieliśmy w domu stworzyć dodatkowych przyjaciół dla balonowych kociaków zrobionych na warsztatach, rodzinna zabawa trwała aż do wieczora. Rysowanie, lepienie z masy solnej czy wycinanki to świetne urozmaicenie wakacyjnych zabaw dla moich dzieci. A dla mnie to chwila wytchnienia i czas na czytanie czy nawet na male zakupy - dzieci zostaja pod dobra opieka. Polecam!
Zadowolona Mama

Opinie na temat Turnieju Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek


Było mi niezmiernie miło gościć na Turnieju Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek. Ernest Bryll, z którym pracuję od lat, przewodniczący jury, często powtarza, że warto bywać na takich spotkaniach poetyckich. Nie tylko po to, by dowiedzieć się, jak ludzie piszą, ale, o czym piszą, co ich dotyka i co ich boli. Z tej perspektywy wszyscy wczorajsi uczestnicy turnieju są mi bardzo bliscy. Nawet jeśli nie zawsze była to poezja na najwyższym poziomie, była szczera, prawdziwa. Pojawiły się wiersze bardzo osobiste, na przykład o mamie czy babci. Niejednej czytającej osobie trudno było powstrzymać wzruszenie. To pokazuje jak ważne jest dla nich pisanie, jak głębokich uczuć dotyka. Za te wszystkie poruszające chwile chciałbym gorąco podziękować. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, nie bałem się o koncert, który później grałem, wiedziałem, że z tą publicznością uda się złapać kontakt na głębszym poziomie. Wydaje mi się, że to się udało. Dziękuję jeszcze raz i mam nadzieję na kolejne spotkanie.
Marcin Styczeń

[obrazek]
Fot.: Aleksandra Krzemińska

"Na Strychu" w łomiankowskim Domu Kultury zebrali się licznie miłośnicy poezji oraz uczestnicy Turnieju Jednego Wiersza. Przy stoliku jurorskim zasiedli Ernest Bryll - przewodniczący  jury oraz Stefan Jurkowski i Zbigniew Milewski. W przyciemnionej nastrojowo sali tylko estrada była oświetlona reflektorami. W ich blasku odbywał się pojedynek na wiersze, w którym wzięło udział ok. czterdziestu autorów. Utwory na ogół reprezentowały wysoki poziom, odznaczały się sprawnością warsztatową i bardzo zróżnicowaną poetyką. Była poezja liryczna, ale nie brakowało i lingwistycznej. Jury miało więc niejaki kłopot z wybraniem tych najlepszych, ale po wnikliwej analizie tekstów i burzliwej dyskusji laureaci zostali wyłonieni. W czasie, gdy jury obradowało, na sali widowiskowej trwał koncert poetycki Marcina Stycznia.  Z tego powodu na ogłoszenie werdyktu trzeba było jeszcze trochę poczekać, co wzmagało emocje uczestników Turnieju. Wreszcie przyszedł ten wyczekiwany moment. Zarówno nagrodzeni poeci jak i jurorzy byli zadowoleni ze spotkania, z wyłonienia nowych talentów. Każdy z laureatów otrzymał pierwszy numer Kwartalnika Literackiego WISŁA wydawanego przez Dom Kultury w Łomiankach i Wydawnictwo Książkowe IBiS. Sporo egzemplarzy "Wisły" zostało rozdanych publiczności. Podczas całego spotkania wytworzyła się znakomita poetycka atmosfera, a potem trudno się było rozstać. Rozmowom przy kawie nie było końca.
                                                                 Stefan Jurkowski

[obrazek]
Fot.: Aleksandra Krzemińska

Opinie na temat obchodów "Międzynarodowego Dnia Wolnej Książki"

Bardzo podobają mi się sytuacje, gdy literatura anektuje w swoje posiadanie przestrzenie zupełnie dla siebie egzotyczne. Taką egzotyką była akcja "Podaj Dalej Książkę", zorganizowana przez Centrum Kultury w Łomiankach. Impreza odbyła się... w Centrum Handlowym Auchan Łomianki. Pisarze i poeci czytali swoje teksty kierując je do przypadkowych zakupowiczów. Ci byli początkowo zdumieni, po chwili jednak przystawali i zaczynali słuchać. Centra handlowe to takie współczesne kościoły. Niech literatura szuka tutaj swoich wiernych.

 Zbigniew Masternak

[obrazek]
Fot.: Aleksandra Krzemińska

Jeśli się wam wydaje, że w hipermarkecie myśli się tylko o kupowaniu, wynoszeniu w torbach kilogramów rzeczy, to nie do końca prawda. Można tam też dostać nic nieważący, ulotny wiersz.

A ten produkt, używając terminologii sklepowej, czasem zmieni twoje życie bardziej niż całe tony zakupów. Jedna celna myśl wrzucona do głowy w odpowiednim momencie czyni cuda. Kawałek bezpłatnej poezji w miejscu, gdzie wszystko trzeba kupić. Na przykład fragment z wiersza Norwida „ Czułość bywa (…) jak plecionka długa z włosów blond /na której wdowiec nosić zwykł/ zegarek srebrny”.

Chyba tak właśnie myślał dyrektor Domu Kultury w Łomiankach pod Warszawą, świetny poeta – Miłosz Kamil Manasterski, który wpadł na pomysł czytania wierszy w pasażu handlowym. Pod koniec czerwca w centrum handlowym Auchan Łomianki zorganizował „Święto Wolnej Książki”. W tym dniu zaproszeni twórcy, pracownicy domu kultury, czytali wiersze Juliana Tuwima i swoje, prowadzili warsztaty tworzenia wspólnych, bajkowych instalacji książkowych dla dzieciaków, które przyszły z rodzicami na zakupy. Przede wszystkim zaś autorzy „uwalniali” własne książki, które znalazły się w hipermarketowej biblioteczce, niedaleko baru z sałatkami i lodami. Nie był to weekend czyli zakupowy szczyt, ale przechodnie słuchali, a nawet zatrzymywali się na chwilę. 
Barbara Gruszka-Zych


[obrazek]Opinia na temat "Kreatywnych Ferii 2013"

Dziękujemy za bardzo ciekawie poprowadzone zajęcia i wspaniałą zabawę w czasie ferii zimowych 2013 r. Dziewczynki bardzo przeżywały każde spotkanie, angażowały się w prace plastyczne i zajęcia ruchowe. Film był dobrym początkiem wspólnej zabawy. 
Elżbieta Pyszyńska z wnuczkami

[obrazek]

Opinia na temat 41 Warszawskiej Jesieni Poezji (miasto-gospodarz Łomianki)


Na scenie rzutnik, między rzędami kamera, kilka aparatów, konferansjerka i organizacja na poziomie. Spotkania odbywają się w ekskluzywnych i utrzymanych w standardach europejskich salach. Impreza ogólnie dąży do wysokiego poziomu, a zatem wniosek prosty: forma też jest ważna! I słusznie. Bo właśnie nad jej znaczeniem zastanawiam się, przeglądając tomik wierszy tegorocznej (czterdziestej pierwszej już) Warszawskiej Jesieni Poezji – antologię „Nad inne droższą”. (...) Ale choć czas płynie bardzo powoli, a atmosferze towarzyszy swoiste uczucie mglistości niczym w listopadową noc, na brak atrakcji nie można narzekać. W trakcie dnia mają miejsce spotkania autorskie, warsztaty, konferencje, dyskusje, wieczorem zaś – pełne obfitości gale. Czwartkowy wieczór rozpoczyna muzyka zespołu „x”, zaś w piątek koncert formacji „y” wieńczy całe spotkanie. To jednak nie jedyne akcenty muzyczne w trakcie trwania całego festiwalu. Czyżby w ten sposób organizatorzy chcieli zrobić ukłon w stronę muzycznej Warszawskiej Jesieni? A może to jedynie forma nawiązania do wskazywanego już od starożytności związku poezji z muzyką? (...) Obecność muzyki zmieniała niejako percepcję prezentowanych wierszy: poszerzała pole interpretacyjne i otwierała na rozumienie ich trochę z innej perspektywy.
Spotkanie poetów, którzy czytają swoje wiersze, z pewnością ma wielki sens. Jak zauważył Piotr Nawrotny, aktor prowadzący wieczorne gale, jest to niezwykle ciekawe usłyszeć, jak wiersze przedstawia sam autor. Podkreśla on bowiem to, co powinno zostać podkreślone, i wyłuszcza to, co powinno być wyłuszczone. Na pewno pod tym względem jest to doświadczenie niecodzienne. (...)
Słuchając wierszy czy przeglądając tomik stworzony na tegoroczne spotkania, w oczy rzuca się to, o czym wspomina również Aldona Borowicz w przedmowie do książki: choć czterdzieste pierwsze spotkania odbywają się nie w Warszawie, a w Łomiankach, ich warszawskość jest wciąż niezwykle istotna, stąd wiele wierszy nawiązuje swą tematyką do wydarzeń, miejsc czy osób związanych ze stolicą. To z pewnością wspólny mianownik prezentowanej na festiwalu twórczości. Trudno o inny, bo tu już mamy do czynienia z uogólnieniami, a tego przecież żaden twórca czy interpretator nie lubi. Jedno jest pewne: Łomianki się spisały. Można by wręcz powiedzieć: nie przenoście nam Jesieni do Warszawy...
Katarzyna Cudzich-Budniak


Miłoszowi Kamilowi Manasterskiemu dziękujemy za sprawną organizację Festiwalu. Powiało młodością. W programie ukazały się bardzo interesujące panele, w których członkowie naszego Oddziału (Urszula Zybura, Kalina Izabela Zioła, Danuta Bartosz i prezes Paweł Kuszczyński) brali aktywny udział. Między innymi kol. Urszula Zybura kreowała "Słowa, które leczą"...
Braliśmy także udział w panelu recytatorskim. Przez dwie godziny pani Monika uczyła nas zachowania na scenie, sposobu pozbycia się tremy, ćwiczeń mięśni około -ustnych i wiele wiele innych wyjątkowo ciekawych recytatorsko - scenicznych zachowań.
Z festiwalowych nowalijek logistycznych zauważyliśmy identyfikatory dla uczestników, broszki z festiwalowym logo, a także, ku naszemu, bardzo miłemu zaskoczeniu - broszki z fragmentami naszych wierszy. To bardzo miła niespodzianka. Panie z Centrum Kultury bardzo chętnie, na indywidualne zamówienia, robiły dodruk naszej poezji.
Danuta Bartosz
[obrazek]
Do góry

Copyright (C) 2017 CK Lomianki