[obrazek]

Koncert Teodora Karpińskiego (fortepian)
27 lipca 2013 godz. 18.00

Dom Kultury w Łomianbkach ul. Wiejska 12a
wstęp wolny

Repertuar:
Ludwig van Beethoven
Jan Sebastian Bach
Amadeusz Mozart
Domenic Scarlatti
Fryderyk Chopin
Sergiej Prokofiev
Fryderyk Chopin
Piotr Czajkowski
Teodor Karpinski
Claude Debussy
Joachim Turino
L. C. Daquin

[obrazek]


Teodor Karpinski

Urodził się w 2000 roku. Majšc siedem lat rozpoczšł nauke gry na pianinie. Po miesišcu nauki zaczšł pisac własnš muzykę na sporzšdzonej przez siebie pięciolinii w zwykłym zeszycie. Od tego czasu komponuje z wielkim entuzjazmen w każdej wolnej chwili. Zdaniem expertów Teodor ma słuch absolutny oraz niezwykły dar kompozytorski.

Teodor pobierał zawsze prywatne lekcje gry na pianinie ale komponowania uczył sie absolutnie sam.
W tym recitalu oprócz utworów znanych kompozytorów usłyszymy trzy skomponowane przez Teodora w wieku dziesięciu i jedenastu lat. Obecnie Teodor pobiera nauke gry na pianinie u Druvi de Saram, profesora  na Królewskiej Akademii Muzycznej. W marcu tego roku uzyskal Dyplom Stopnia Ósmego w grze na pianinie co jest ekwiwalentem matury z tego zakresu (poziom zwykle osiagany w wieku 16-18 lat).
Trzykrotnie otrzymał nagrodę od AYM, organizacji wspierajšcej młodych utalentowanych muzyków oraz dwukrotnie od EMI. Teodor wielokrotnie brał udział w rozmaitych warsztatach prowadzonych przez RCM, Królewski College Muzyczny oraz przez BBC. Jest pianistš w młodzieżowej orkiestrze dzielnicowej oraz œpiewa w szkolnym chórze. W tym roku szkolnym pobierał także lekcje kompozycji klasycznej oraz elektronicznej. Teodor jest synem siostrzenicy Piotra Różyckiego. Oboje pragnš tym koncertem uczcić pamięć zmarłego wuja.
Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki