Kalendariumrss

26 kwietnia 2019 r. godz. 19:00

SCENA ZAUŁEK Danuta Błażejczyk i Jacek Gutry

28 kwietnia 2019 r. godz. 15:00

INDIE - Akademia Odkrywcy im. Tony Halika

5 maja 2019 r. godz. 20:00

Janek Traczyk. Koncert SCENA PLENEROWA

12 maja 2019 r. godz. 14:00

Morskie opowieœci. Teatrzyk dla dzieci. SCENA PLENEROWA

18 maja 2019 r. godz. 19:00

NOC MUZEÓW w Łomiankach. Wystawa prac Andrzeja Mleczki

19 maja 2019 r. godz. 20:00

Koncert zespołu Exaited. SCENA PLENEROWA CK

26 maja 2019 r. godz. 20:00

Laura Jazz Band. Koncert SCENA PLENEROWA

27 maja 2019 r. godz. 20:00

Spektakl komediowy JOJO

19 paŸdziernika 2019 r. godz. 17:00

Kabaret Pod Wyrwigroszem z Programem "Tra Ta Ta "


[obrazek]
Spotkanie z animacjš poklatkowš
26 kwietnia godz. 10.00
sala klubowa Domu Kultury w Łomiankach

26 kwietnia o 10.00 odbędzie się pokaz filmów zrealizowanych przez uczestników feryjnych warsztatów "Animołomianki" w DKŁ. Ich uczestnicy otrzymajš płyty CD z filmami zrealizowanymi w ramach warsztatów. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tajnikami tworzenia filmów animowanych - niezależnie od wieku :)
Tego dnia Pani Magda Bryll i Pani Marta Stróżycka opowiedzš Wam dokładnie o programie dwumiesięcznego cyklu warsztatów "Poklatkowo w Łomiankach" oraz przybliżš pierwsze tajniki pracy nad filmem animowanym. (na spotkanie 26.04 wstęp wolny)Poklatkowo w Łomiankach
- dwumiesięczne warsztaty z tworzenia filmów animowanych
Zapraszamy do zapisów!


kiedy?
soboty godz. 10.00-12.00 (cykl 8 warsztatów rozpoczyna się 10.05)


Kategoria wiekowa:

młodzież od 11 lat 
(iloœć miejsc ograniczona - szukamy 12-osobowej grupy nieustraszonych, przyszłych filmowców)

Koszt:
120 zł karnet miesięczny (ryczałt)
(26.04 wstęp wolny)

O zajęciach:

Zapraszamy młodzież (od 11 lat), która chce się włšczyć w tworzenie naszej niepowtarzalnej, krótkometrażowej produkcji filmowej. Każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę reżysera, scenografa, kostiumologa oraz animatora. Wasze prace plastyczne ożyjš, dzięki tajnikom animacji.

Warsztaty filmu animowanego to wspaniała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Filmowcy amatorzy na warsztatach poznajš historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczš się jak budować scenariusz i własnoręcznie wykonajš scenografię i bohaterów.

Animacja stanowi ciekawe wyzwanie dla artystów w każdym wieku. Dorosły człowiek może odkryć w niej nowy sposób wyrażenia swoich poglšdów, i opowiedzenia historii za pomocš medium, które łšczy w sobie wiele różnych dziedzin sztuki, a zatem umożliwia stworzenie naprawdę złożonego dzieła. Z kolei dzieci za pomocš animacji ożywiš œwiat swojej wyobraŸni, i odkryjš zupełnie nowš możliwoœć wyrażenia własnego twórczego wnętrza.


O instruktorach:

Magda Bryll
Absolwentka Łódzkiej Filmówki, ilustratorka ksišżek, organizuje warsztaty w kraju i zagranicš, pracowała przy Oskarowym „Piotrusiu i Wilku”. Artystka specjalizuje się w warsztatach klasycznej animacji filmowej dla małych i dużych (wykorzystuje wszystkie techniki animacji m.in. wycinankę, lalkę, piasek).

Marta Stróżycka
Absolwentka Łódzkiej Filmówki, Autorka (reżyseria, animacja, produkcja) animowanych etiud filmowych, prezentowanych m.in. na festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu i festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym oraz na festiwalach zagranicznych.

"Animołomianki" - Kreatywne Ferie 2014 w DKŁ

[obrazek]

25 i 26 lutego Łomianki opanowały plastelinowe potwory, kosmici i bobry, które wykluły się z meteorytów. Wszytko dzięki wyjštkowym warsztatom animacji poklatkowej! Dzieci i młodzież bioršca w nich udział stworzyła przełamujšce bariery wyobraŸni filmy animowane.

[obrazek]

Pierwszy z nich to "Inwazja". Jest to opowieœć o ataku kosmitów na Łomianki. Czarny Rycerz przybywa swoim statkiem kosmicznym. Mieszkańcy broniš się przed nim kryjšc w swoich domach i w Domu Kultury. Zachęcamy do sprawdzenia czy udało im się ocalić z tej opresji :)Drugi film to "Bobrokalipsa". Opowiada o Kosmicznych Bobrach, które przybywajš na ziemię w ogromnym, żółtym meteorycie. Deszcz meteorytów blokuje ruch na ulicy Warszawskiej pod ICDS-em. Bobry sš bardzo groŸne dla ludzi. Prosimy o sprawdzenie jak zakończył się atak :)"Poklatkowo w Łomiankach" to film dokumentalny zrealizowany przez Anię Chmielewskš (15 lat) stanowišcy zapis warsztatów zorganizowanych w Domu Kultury w Łomiankach w ramach Kreatywnych Ferii 2014. Od tytułu filmu pochodzi nazwa cyklu warsztatów cyklicznych w DKŁ. Warsztaty prowadziła Magda Bryll i Marta Stróżycka. Bardzo dziękujemy Ani Chmielewskiej za zrealizowanie tego filmu, który jest niepowtarzalnš pamištkš dla wszystkich bioršcych udział w tegorocznych feriach! Cieszymy się, że nasza nowa pracownia komputerowa staje się miejscem tak kreatywnych działań młodzieży.Do góry

Copyright (C) 2019 CK Lomianki