„Dookoła œwiata – Kenia”
16 maja 2014 godz. 18.00.

W programie : prelekcja i prezentacja multimedialna podróżnika Ryszarda Czajkowskiego, warsztaty bębniarskie, pokaz tańców afrykańskich, degustacja przysmaków kuchni afrykańskiej oraz sprzedaż rękodzieła i oryginalnych produktów spożywczych.

[obrazek]

„…Afryka to wielki i różnorodny pod każdym względem kontynent. Trudno nawet tš różnorodnoœć pokazać. Wszyscy wiemy o tym, że można tam spotkać lwa, żyrafę i nosorożca, ale w Afryce również występujš pingwiny i foki. O różnorodnoœci ludzi jeszcze trudniej opowiedzieć, o tym jak każdy znajduje „swój sposób na Afrykę. Może przy okazji innych spotkań będę mógł o tym opowiedzieć, a teraz chcę pokazać te różnorodnoœci na stosunkowo małym obszarze. Ograniczę się do Kenii.

Kenia rozcišga się po obu stronach równika, oddzielajšc pustynie północy od rozległych płaskowyżów południa. Jest jednym z ostatnich na œwiecie wielkich obszarów dzikiej przyrody o niezwykle bogatym œrodowisku naturalnym: rafy koralowe, rozległe sawanny, tropikalne lasy, jeziora sodowe. Jest to także kraj kontrastów pod względem sposobu i poziomu życia. Tubylcy mieszkajš w krytych strzechš chatach, ale także w bogatych miastach.. Występuje tu ponad czterdzieœci bardzo różnišcych się grup etnicznych. Mnie zafascynowali Masajowie i dużš częœć mojej prezentacji im poœwięcę. Pokażę też zdjęcia z życia innych grup etnicznych Kikujów, Samburu i Turkana. Zdjęcia pochodzić będš z wyprawy z przed ćwierćwiecza, ale i z ostatniego roku.  Odnotujemy wielkie zmiany jakie w tym  kraju dla turystów mogłem zaobserwowa慔
Ryszard Czajkowski

Wstęp 10 zł
dla dzieci do 12 lat 5 zł


Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki