[obrazek]


Poklatkowo w Łomiankach
- warsztaty z tworzenia filmów animowanych
Zapraszamy do zapisów (iloœć miejsc ograniczona)!


kiedy?
soboty godz. 10.00-12.00

18.10.2014 rozpoczynamy kontynuację warsztatów.  W paŸdzierniku będziemy kończyć już rozpoczęty film. Po zakończeniu pierwszego filmu rozpoczniemy kolejne.

Kategoria wiekowa:

młodzież od 11 lat 
(grupa nieustraszonych, przyszłych filmowców)

Koszt:
120 zł karnet miesięczny (ryczałt)

O zajęciach:

Zapraszamy młodzież (od 11 lat), która chce się włšczyć w tworzenie naszej niepowtarzalnej, krótkometrażowej produkcji filmowej. Każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę reżysera, scenografa, kostiumologa oraz animatora. Wasze prace plastyczne ożyjš, dzięki tajnikom animacji.

Warsztaty filmu animowanego to wspaniała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Filmowcy amatorzy na warsztatach poznajš historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczš się jak budować scenariusz i własnoręcznie wykonajš scenografię i bohaterów.

Animacja stanowi ciekawe wyzwanie dla artystów w każdym wieku. Dorosły człowiek może odkryć w niej nowy sposób wyrażenia swoich poglšdów, i opowiedzenia historii za pomocš medium, które łšczy w sobie wiele różnych dziedzin sztuki, a zatem umożliwia stworzenie naprawdę złożonego dzieła. Z kolei dzieci za pomocš animacji ożywiš œwiat swojej wyobraŸni, i odkryjš zupełnie nowš możliwoœć wyrażenia własnego twórczego wnętrza.


O instruktorach:

Magda Bryll
Absolwentka Łódzkiej Filmówki, ilustratorka ksišżek, organizuje warsztaty w kraju i zagranicš, pracowała przy Oskarowym „Piotrusiu i Wilku”. Artystka specjalizuje się w warsztatach klasycznej animacji filmowej dla małych i dużych (wykorzystuje wszystkie techniki animacji m.in. wycinankę, lalkę, piasek).

Marta Stróżycka
Absolwentka Łódzkiej Filmówki, Autorka (reżyseria, animacja, produkcja) animowanych etiud filmowych, prezentowanych m.in. na festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu i festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym oraz na festiwalach zagranicznych.

"Animołomianki" - Kreatywne Ferie 2014 w DKŁ

[obrazek]

25 i 26 lutego Łomianki opanowały plastelinowe potwory, kosmici i bobry, które wykluły się z meteorytów. Wszytko dzięki wyjštkowym warsztatom animacji poklatkowej! Dzieci i młodzież bioršca w nich udział stworzyła przełamujšce bariery wyobraŸni filmy animowane.

[obrazek]

Pierwszy z nich to "Inwazja". Jest to opowieœć o ataku kosmitów na Łomianki. Czarny Rycerz przybywa swoim statkiem kosmicznym. Mieszkańcy broniš się przed nim kryjšc w swoich domach i w Domu Kultury. Zachęcamy do sprawdzenia czy udało im się ocalić z tej opresji :)Drugi film to "Bobrokalipsa". Opowiada o Kosmicznych Bobrach, które przybywajš na ziemię w ogromnym, żółtym meteorycie. Deszcz meteorytów blokuje ruch na ulicy Warszawskiej pod ICDS-em. Bobry sš bardzo groŸne dla ludzi. Prosimy o sprawdzenie jak zakończył się atak :)"Poklatkowo w Łomiankach" to film dokumentalny zrealizowany przez Anię Chmielewskš (15 lat) stanowišcy zapis warsztatów zorganizowanych w Domu Kultury w Łomiankach w ramach Kreatywnych Ferii 2014. Od tytułu filmu pochodzi nazwa cyklu warsztatów cyklicznych w DKŁ. Warsztaty prowadziła Magda Bryll i Marta Stróżycka. Bardzo dziękujemy Ani Chmielewskiej za zrealizowanie tego filmu, który jest niepowtarzalnš pamištkš dla wszystkich bioršcych udział w tegorocznych feriach! Cieszymy się, że nasza nowa pracownia komputerowa staje się miejscem tak kreatywnych działań młodzieży.Do góry

Copyright (C) 2018 CK Lomianki