Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
"Możliwości zastosowania AI w produkcji muzycznej" - konferencja branżowa // warsztaty // panel dyskusyjny
Konferencja poświęcona przyszłości muzyki w dobie sztucznej inteligencji (AI), w szczególności produkcji muzycznej, zastosowaniu narzędzi do generowania utworów, możliwościom jakie dają nowe technologie i etycznym oraz prawnym aspektom jej zastosowania. Gdzie jest granica pomiędzy tym co wspiera, a tym co wypiera artystów i kulturę?
Celem konferencji i towarzyszącym jej warsztatom jest stworzenie otwartej, interakcyjnej, inspirującej przestrzeni do nauki i dyskusji, wymiany doświadczeń przedstawicieli branży muzycznej oraz organizacji związanym z prawodawstem i rozpowszechnianiem muzyki w temacie wykorzystania AI w produkcji muzycznej.
Uczestnicy wezmą udział w zainscenizowanej sytuacji produkcyjnej stanowiącej warsztaty i panelu dyskusyjnym, który zainicjują i poprowadzą trzej twórcy: Stanisław Trzciński, Filip Siejka i Ryszard Kunce.
STANISŁAW TRZCIŃSKI Kulturoznawca, ekonomista, przedsiębiorca, menedżer kultury, promotor koncertowy, wydawca i dziennikarz muzyczny.
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii. Nauczyciel akademicki i członek zespołu Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS w Warszawie, ponadto wykłada w Collegium Civitas w Warszawie i Collegium Da Vinci w Poznaniu. W 2023 roku otrzymał wyróżnienie JM Rektora Uniwersytetu SWPS za rozprawę doktorską. Bada rynek muzyczny i odbiorców muzyki.
Autor wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN książki „Zarażeni dźwiękiem. Rynek muzyczny w czasach sztucznej inteligencji”. Laureat Nagrody Specjalnej ZAiKS-u w 2022 roku za wieloletni wkład w rozwój polskiej kultury.
Prezes zarządu STX Music Solutions i współwłaściciel STX Jamboree. Organizator gal wręczenia nagród Fryderyk. Dyrektor ds. artystycznych i repertuarowych Universal Music Polska.
FILIP SIEJKA Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, multiinstrumentalista, performer.
Od 30 lat zajmuje się tworzeniem i wykonywaniem muzyki. Autor sukcesów wielu polskich artystów pop. Jego przeboje, jak między innymi wykonywany przez Patrycję Markowską „Świat się pomylił” były i wciąż są doceniane przez publiczność i radiowców.
Współpracował z takimi wykonawcami jak: Mieczysław Szcześniak, Michał Bajor, WSZ, Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki, Łukasz Zagrobelny, Perfect, Patrycja Markowska, Hania Stach, Jeden Osiem L, Blog 27, Ich Troje, Feel, Nick Sinckler, Filip Mettler, Wojciech Ezzat, Kuba Molęda, Magda Steczkowska, Olga Bończyk, A.S.A, Katarzyna Cerekwicka, Sycha, Matt Dusk.
Dyrektor muzyczny w MAT Musicalowa Akademia Talentów. Pracuje przy wielu projektach artystycznych, produkując, komponując, grając na skrzypcach elektrycznych, fortepianie i gitarze.
RYSZARD KUNCE Autor tekstów piosenek, tłumaczeń, scenarzysta filmowy, realizator, producent, Creative Manager w The Walt Disney Company.
Piosenki z jego tekstami znalazły się w repertuarze m. in. Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej, Patrycji Markowskiej, Grzegorza Markowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Łukasza Zagrobnego, Magdy Steczkowskiej, Haliny Młynkowej, Hani Stach, Roberta Amiriana, Andrzeja Krzywego, Jarka Wista, Moniki Malec, Kuby Badacha, Zbigniewa Zamachowskiego, zespołów Feel i Mafia.
Jest także autorem tekstów piosenek do filmów, m.in. „Zakochani” (muz. Michał Lorenc), „Weekend”, „Magiczna zima Muminków”.
Współtwórca scenariuszy seriali filmowych, a od 2015 tłumacz i redaktor tekstów piosenek i dialogów do produkcji filmowych i telewizyjnych wytwórni Walt Disney Pictures, Pixar, Lucasfilm, MarvelStudios i Searchlight Pictures.
Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, członek Rady Fundacji From the Depths i Zarządu Fundacji Muniania, specjalizującej się w edukacji muzycznej najmłodszych dzieci.
Branży muzycznej tych trzech osób nie trzeba dłużej przedstawiać, czekamy więc na wyjątkowo ciekawe warsztaty i emocjonujące dyskusje wśród menadżerów, agencji i przedstawicieli różnych środowisk muzycznych, artystycznych, kulturalnych. Zapraszamy!
Program:
13.30 – 14.00 rejestracja uczestników
14.00 -14.45 wprowadzenie do warsztatów
14.45 – 15.15 przerwa kawowa // catering lunchowy
15.15 – 16.00 warsztaty
16.00 – 16.30 panel dyskusyjny
16.30 – 17.00 podsumowanie i zakończenie
Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać na adres: ck@kultura.lomianki.pl do dnia 25.11.2024 r., w tytule podając hasło KONFERENCJA AI, zaś w treści dane kontaktowe oraz instytucję/miejsce/branżę jaką Państwo reprezentują. Potwierdzenie odsyłamy w ciągu 24h. Ilość miejsc ograniczona.
Koordynator projektu: Magdalena Kantowicz-Zawadzka
E: magdalena.kantowicz@kultura.lomianki.pl
Konferencja i warsztaty odbywają się w ramach „Gram Kultury – koncert przyszłości” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy.
Zgodnie z art. 13 ust 1-2 i art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – dalej: RODO... (PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI INFORMACYJNEJ) |
Lokalizacja
Wiejska 12a
05-092 Łomianki
e-mail ck@kultura.lomianki.pl
Tel. 22 751 35 02 http://kultura.lomianki.pl