Spotkanie z Ryszrdem Kunce, Stanisławem Trzcińskim i Filipem Siejką to duża dawka ciekawostek muzycznych, wiedzy z zakresu trendów i sytuacji branży muzycznej, ale też przygoda z tworzeniem warstwy tekstowej i dźwiękowej. Okraszone dużą dawką wiedzy dotyczącej przepisów związanych z prawem autorskim, produkcją muzyczną, ale też nową sytuacją w branży, która generuje dużo wątpliwości na temat tego co jest sztuką i dziełem, a co jest wytworem nowych technologii i jak rozpatrywać takie sytuacje w kwestiach prawnych i kulturowych WARSZTATY doprowadziły uczestników do konkluzji, iż zdecydowanie wolimy prawdziwe emocje i dźwięki.
Dzięki temu spotkaniu powstało wiele pomysłów i rozpętała się długa dyskusja w trakcie PANELU, co spełniło cele spotkania – stworzyliśmy platformę do wymiany doświadczeń branżowych, dyskusji, nauki i eksperymentowania.
Gdzie jest granica pomiędzy tym co wspiera, a tym co wypiera artystów i kulturę?
Zdania w tej kwestii nie różniły się znacznie, a uczestnicy lekko zaniepokojeni brakiem odpowiedniego ustawodawstwa i jasno określonych własności starali się bronić pozycji twórcy jako człowieka, a nie sztucznej inteligencji.
Mimo tego zainscenizowana sytuacja produkcyjna utworu muzycznego z tekstem wygenerowanego za pomocą dostępnych narzędzi technologicznych wywołała spory entuzjazm wyzwalając kreatywność zarówno w prowadzących i uczestnikach warsztatów.
Konferencja, dyskusje i warsztaty odbyły się w ramach „Gram Kultury – koncert przyszłości” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy.